Rôzne

Naozaj pekný nápad: Takto v Spišskej spojili najmladšiu a najstaršiu generáciu

Dostali naozaj krásny nápad a aj ho zrealizovali. V Spišskej Novej Vsi veľmi pekne spojili najmladšiu a najstaršiu generáciu. Veď sledujte...

Ilustračný obrázok k článku Naozaj pekný nápad: Takto v Spišskej spojili najmladšiu a najstaršiu generáciu
4
Galéria
Zdroj: MŠ S. Tomášika

Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života a práve končiaci sa október je mesiacom úcty k starším. Nezabudli na to ani v Materskej škole S. Tomášika v Spišskej Novej Vsi.

„Aby sme si uctili našich seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku, vytvorili sme v tomto školskom roku spoluprácu s domovom dôchodcov a pripravili sme si spolu s deťmi vystúpenie pre seniorov,“ povedala riaditeľka uvedenej škôlky Eva Karaffová.

Deti vystúpili podľa jej slov s pesničkami sprevádzanými hrou na harmonike a tančekmi. Dôchodcov obdarovali krásnymi ručne vyrábanými ružami. Na oplátku čakalo na deti pohostenie a prehliadka domu dôchodcov. Riaditeľka materskej školy, na základe návštevy pozvala zároveň seniorov na návštevu do škôlky.

Tí pozvanie prijali a návštevu o niekoľko dní opätovali. V materskej škole strávili s deťmi zaujímavé dopoludnie. „Starkí sa veľmi tešili, pretože väčšina z nich ako priznali do materskej školy nechodili. Deťúrence sa opätovne predstavili zaujímavými činnosťami aj krátkym programom. Nakoniec s deťmi tvorili srdiečka a kvety na pamiatku pre seniorov,“ doplnila riaditeľka s tým, že dôchodcovia deťom čítali rozprávky a hrali sa s nimi s rôznymi hračkami.

S učiteľmi si zase pospomínali pri dobrom koláčiku a bylinkovom čaji na ich detstvo. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo spojiť najmladšiu a najstaršiu generáciu a stráviť takto dva nádherné dni. Samozrejme, že úctu k starším treba prejavovať každú minútku a to naše deti vedia,“ uzavrela riaditeľka materskej školy.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Obrazom: Spoločné chvíle škôlkarov a seniorov
4
Galéria
Zdroj: MŠ S. Tomášika
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM