JAB Správy Samospráva

Nebezpečná zastávka pôjde k zemi. Kompetentných rozhýbala tragédia v Myjave

Mesto začalo s opravami autobusových zastávok. Tú v najhoršom stave úplne zlikvidujú.

Ilustračný obrázok k článku Nebezpečná zastávka pôjde k zemi. Kompetentných rozhýbala tragédia v Myjave
Zdroj: Mepos

Pracovníci mestského podniku Mepos začali s odstraňovaním autobusovej zastávky na ulici M. Gorkého. Ako povedal pre Dnes24 riaditeľ Meposu Tomáš Hamráček, rozhodli sa odstrániť tú v najhoršom technickom stave.

Nová zastávka

„Postavíme novú, takú, aká je pri MPC " doplnil Hamráček s tým, že po vybudovaní novej zastávky je na rade oprava ďalšej zastávky. V pláne je tento rok podľa jeho slov aj oprava zábradlí po meste, no všetko závisí od financií.

Ako vysvetlil vedúci oddelenia výstavby a dopravy Milan Mucha pracovníci oddelenia vykonali v mesiaci január inšpekciu technického stavu autobusových zastávok, následne boli vybrané zastávky potrebné k rekonštrukcii.

„Skrz nedávne udalosti na Slovensku a nepriaznivé poveternostné podmienky sme oslovili našu mestskú spoločnosť MEPOS s ktorou máme uzatvorenú rámcovú zmluvu aj práve pre takéto potreby k odstráneniu nevyhovujúcej autobusovej zastávky a následnej realizácii novej," ozrejmil.

5000 eur na údržbu

Výsledná suma za novú zastávku sa podľa slov Muchu bude pohybovať na úrovni 4000 eur. Problémom je rozpočet mesta pre rok 2020, kde je na údržbu prístreškov mestskej verejnej dopravy vyčlenených len 5 tisíc eur.

„V rámci balíčka verejnoprospešných služieb je však možné v prípade potreby vykonať presun finančných prostriedkov," dodal Mucha.

Pre tento rok je v pláne obnova zastávky na Ferčekovciach (smer Novoveská Huta) a podľa potreby aj výmeny sklenených výplní a vyčistenie konštrukcií.

„V tomto smere oceňujeme konanie Mestského výboru č. 9 – Blaumont, Telep, kde členovia výboru spoločne s obyvateľmi danej lokality dobrovoľne obnovili náterom obe autobusové zastávky nachádzajúce sa na Telepe. Mesto im pri tejto aktivite vyšlo v ústrety iba materiálovou výpomocou," uzavrel.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM