JAB Rôzne

Neďaleko Spišskej zabojujú psíky o lákavý titul: Kto sa stane Chlpáčikom Spiša?

Len na skok od Spišskej Novej Vsi si prídu na svoje všetci milovníci psíkov. Po prvýkrát si niektorý štvornohý miláčik odnesie titul Chlpáčik Spiša.

Ilustračný obrázok k článku Neďaleko Spišskej zabojujú psíky o lákavý titul: Kto sa stane Chlpáčikom Spiša?
Zdroj: TASR

Milé podujatie len na skok od Spišskej. V útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom už v prvú septembrovú sobotu je pripravená zaujímavá akcia. Ako nám priblížila predsedníčka občianskeho združenia útulku Silvia Valkošáková, útulok v rámci dňa otvorených dverí pripravil pre návštevníkov niekoľko aktivít.

„Okrem prehliadky útulku, venčenia psíkov či ukážok základnej poslušnosti psíka, bude prebiehať počas podujatia aj súťaž o najkrajšieho útulkáča, ktorého určia návštevníci,“ povedala.

No táto súťaž nebude jediná. Ak máte doma štvornohého kamaráta, môžete sa s ním zúčastniť súťaže a on môže získať titul Chlpáčik Spiša 2017. Vek, rasa ani handicap nie sú prekážkou v účasti. „Hodnotiť sa bude kondícia psa primeraná veku a celkový vzhľad a stav psíka plus chôdza na vôdzke, či základné povely na amatérskej úrovni,“ ozrejmila Valkošáková s tým, že vyberať bude trojčlenná porota zložená z kynológa, veterinára a dobrovoľníka z útulku.

Okrem súťaže si na akcii prídu na svoje aj deti. Pre ne sú podľa slov organizátorov pripravené rôzne aktivity – ako napríklad chôdza v opileckých okuliaroch, skákanie vo vreci, hod loptičkou na cieľ a podobne. Nebude chýbať ani občerstvenie v podobe chutného gulášu či tombola.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM