JAB Rôzne

Netradičný výjav v centre Spišskej: O zábavu sa postarali otužilci, FOTO a VIDEO

Príjemná partia, ktorá okolo seba šíri dobrú náladu a smiech. Súčasťou Vianočného trhu boli aj Pstruhy Slovenského raja. Pridali sa k nim aj odvážlivci.

Zdroj: Dnes24.sk

Pre zábavu, pre zdravie, alebo pre lákavú odmenu. Toto boli dôvody prečo bežní ľudia, ktorí sa vybrali na Vianočný trh v Spišskej Novej Vsi nakoniec skončili v kadi so štvorstupňovou­ vodou.

Súčasťou trhu boli totižto aj otužilci, ktorí si hovoria Pstruhy Slovenského raja. Tí, nám už neraz predviedli, že zábava im nie je cudzia a po minuloročnej skúsenosti, kedy do kade lákali ľudí pred jedným zo supermarketov sa tento rok vybrali priamo na námestie Spišskej Novej Vsi.

Ako pre Spišskú 24 povedal predseda a zakladateľ občianskeho združenia – Pstruhy Slovenského raja Peter Klein, ešte pred začiatkom celej akcie chcú ísť opäť medzi ľudí a propagovať zdravý životný štýl.

My sme sa boli pri nich pozrieť v piatok podvečer a odvážlivcov na prekvapenie aj samotného organizátora bolo neúrekom. Do vody vchádzali deti, ženy aj muži. „Už sme tu mali 9 ročného chlapca, aj 68 ročného pána. Bojím sa, aby sme mali dosť živých pstruhov," zasmial sa P. Klein.

Tých, ako prezradil práve, ako odmenu pre odvážlivcov doviezli z Východnej. Do ľadovej vody sa odhodlala vojsť aj 18 – ročná Novovešťanka Viktória. Ako pre Spišskú 24 prezradila, do vody vošla preto, lebo chcela prekonať samú seba. Zaujímali nás jej prvé pocity bezprostredne po ponorení sa do kade. „Je to super a budem určite pokračovať," povedala.

Hoci za odvahu získala živého pstruha, chystá sa ho darovať, keďže ako prezradila ryby nemá rada. Spolu s ňou sa do kade s ľadovou vodou ponorila aj pani Milka. Aké boli jej dôvody na takýto kúsok? „Už som to skúšala viackrát, ale stále iba do jesene. V zime som už nemala odvahu. A teraz som sa rozhodla, že to prekonám."

Do kade tak nakoniec počas dvoch podvečerov vošlo 40 novo otužilcov. Z nich už sedem sa rovno pridalo aj k pravidelnému otužovaniu pstruhov, ktoré sa koná každú nedeľu na Zelenej lávke v Slovenskom raji.

Touto akciou však otužilci zo Spišskej a okolia zďaleka ešte nekončia. Podľa slov ich predsedu pstruhy budú už tradične v ľadovom Hornáde oslavovať aj Vianoce či Silvestra. V januári sa zase môžeme tešiť na zaujímavú akciu, ktorá sa v našom meste ešte doteraz nekonala.

Zábery z tejto akcie nájdete aj v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Odvážlivci si domov odniesli živého pstruha
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM