Barbara Dallosová Kultúra Video

Nosné dierky mám už takpovediac v... Kapela prekvapila vtipným korona songom

V ochranných oblekoch a s pivkom v ruke. Mladá slovenská kapela si na pódiách aktuálne zahrať nemôže, svojim fanúšikom tak aspoň posiela sviežu a nápaditú novinku.

Ilustračný obrázok k článku Nosné dierky mám už takpovediac v... Kapela prekvapila vtipným korona songom
Zdroj: Sám Sebou

Kapela Sám Sebou prichádza s novým singlom, ktorý má podľa hudobníkov veľký potenciál stať sa hitom. Za pravdu im dáva počet pozretí videoklipu na YouTube, ktorý si za necelé tri dni pustilo viac než 51-tisíc ľudí.

Dobre bude

Vonku zúri pandémia a ako mnohí ďalší muzikanti, ani kapelníci z Jamníka si zrejme pred publikom ešte dlho nezahrajú. Na ťažkú dobu, ktorú žijeme, ale s nadhľadom zareagovali novým singlom. Jeho názov je inšpirovaný zľudoveným výrokom premiéra Igora Matoviča – Dobre bude.

Ako vysvetľuje spevák Matúš Fifik, pieseň “Dobre bude” vznikla asi najrýchlejšie zo všetkých doterajších skladieb. Frontman v jeden obyčajný deň prišiel večer domov, chytil gitaru a skladba sa začala tvoriť sama.

„Som si toho vedomý, že COVID ochorenie je vo veľa prípadoch naozaj veľmi vážne, preto som sa snažil text napísať tak, aby nikoho neurazil, nič nespochybnil, ba naopak, aby ľudí trochu pobavil v tejto šialenej dobe. Následne som to zahral chlalanom a boli z tejto skladby nadšení, tak sme si povedali, že to proste musíme nahrať a dať von,“ vysvetľuje Matúš.

V novom štúdiu

Pieseň produkoval a hudobne spracoval Matúš Fifik spolu s celou kapelou v hudobnom štúdiu Sám Sebou – Himself Studio. Ten sa hudobnej produkcii venuje už dlhšie, práve v tomto období má na ňu ale omnoho viac času.

„Venoval som sa čo najviac aj samotnému zvuku a chcel som, aby sme si skúsili sami pieseň nahrať, odprodukovať a následne aj zmixovať a zmastrovať v našom novom štúdiu. Myslím, že sa nám to na prvý raz podarilo, pretože pieseň znie naozaj dobre, dúfame, že to ocenia aj naši fanúšikovia,“ približuje vznik skladby Matúš.

Nakrúcanie v ochranných plášťoch

Keďže kapela už aj v minulosti bodovala v počtoch videní na YouTube, k piesni nesmel chýbať klip. Pod ten sa podpísal kameraman a režisér Tomáš Malejčík. S ním sa kapela pozná už dlhšie, šlo však o ich prvý spoločný počin.

„Klip zachytáva atmosféru nahrávania v našom štúdiu a popri tom sme si trošku zapózovali aj v ochranných plášťoch. Veľa sme sa pri natáčaní nasmiali a myslíme si, že to je vidieť aj na výsledku, ktorý, dúfam, divákov pobaví,“ dodáva Matúš Fifik.

Kapela Sám Sebou pochádza z Jamníka pri Spišskej Novej Vsi a na konte má štyri štúdiové albumy. Kapelu tvoria bratia Fifikovci Matúš a Marek, bratranec Róbert Faith a textár František Pavol. Medzi najväčšie hity kapely patria skladby V šťastí aj nešťastí, Znova sa zamiluj, Na čom záleží, či Mám ťa rád, ktoré dosiahli niekoľkomiliónové videnia na YouTube.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: YouTube.com

Zaujímavosti zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM