JAB Rôzne

Novovešťania nám to prezradili: Miesta, kde hľadáme únik pred horúčavami!

Tropické teploty zasiahli v týchto dňoch aj obyvateľov Spišskej. Vyzvedali sme od nich, na akých zaujímavých miestach hľadajú pred horúčavami únik.

Ilustračný obrázok k článku Novovešťania nám to prezradili: Miesta, kde hľadáme únik pred horúčavami!
Zdroj: TASR

Aj obyvatelia nášho mesta sa v týchto dňoch takpovediac varia vo vlastnej šťave. Ortuť na teplomeroch prekračuje počas dňa tropické hodnoty. A mnohí už slnka majú dosť a pred horúčavami sa snažia hľadať únik. Volia pritom okrem svojich príbytkov aj zaujímavé miesta, ktoré spájajú s relaxom. A práve také sme od nich vyzvedali.

„Momentálne síce trávim tieto horúce dni pracovne, ale keď môžem, trávim čas v tieni a relaxom v našom parku. Vysoké stromy poskytujú príjemný chládok, no určite by som odporučil aj vežu kostola, keďže v nej sprevádzam. Na mnohých poschodiach sú hrubé múry, ktoré zabezpečujú stálu klímu a príjemnú teplotu počas leta a aj horúčav," povedal Lukáš.

Mamička Soňa so svojimi deťmi relaxuje počas horúcich dní v chládku na záhrade pri bazéne, no keď je to len trošku možné, pohodlie domova opúšťajú a ich kroky či kolesá na bicykloch vedú do okolitej prírody. „Na príjemnú prechádzku je určite stvorený Slovenský raj a chodníky prechádzajúce lesom. Nemusíte hneď zachádzať do roklín, užiť si chládok a túru zároveň sa dá napríklad aj cestou na Tomášovský výhľad," prezradila nám.

Vysokoškolák René je takisto milovníkov hôr, ale navštevuje v rámci možností aj jaskyne po celom Slovensku. „To je asi momentálne to najvhodnejšie miesto , kde vám určite horúco nebude. Len pár kilometrov od Spišskej sa viem príjemne schladiť v Dobšinskej ľadovej jaskyni, pri jej priemernej teplote do cca 4 stupňov vám určite horúco nebude," zasmial sa.

Počas horúcich dní na sídliskách v panelákoch teploty atakujú tridsiatky aj vo vnútri a preto pred týmto neznesiteľným teplom hľadá nejakú inú alternatívu pobytu aj Mirka s deťmi. „Najradšej chodíme k tisícročnej kaplnke, ktorej čarovné a príjemné prostredie sme si veľmi obľúbili. Výhodou je aj to, že je to na skok a s deťmi to zvládnem aj pešo za nejakú hodinku. Obed na čerstvom vzduchu v príjemnom chládku pod stromami a parádny výhľad na okolie je na nezaplatenie."

Množstvo ľudí dáva prednosť v týchto dňoch pobytu pri vode a výnimkou nie je aj Novovešťan Erik. „Jazero Blajzloch ,Klauzy či Palcmanská Maša, to sú miesta, ktoré sú v týchto dňoch mojou top destináciou a snažím sa tam prežiť v zdraví tieto trópy," povedal Erik.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM