JAB Rôzne

Novovešťania ukázali veľké srdcia: Pre dedkov a babky sa vyzbieralo stovky balíčkov

Spišská sa zapojila do projektu “koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok” určených pre domov dôchodcov. S balíčkami a dobrými ľuďmi sa však roztrhlo vrece.

Ilustračný obrázok k článku Novovešťania ukázali veľké srdcia: Pre dedkov a babky sa vyzbieralo stovky balíčkov
Zdroj: Z. Marcinková

Spišská Nová Ves sa oficiálne zapojila v polovici novembra do projektu “koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok” a balíčky zbierala pre tunajší Domov dôchodcov. Koordinátorkou pre naše mesto bola Zlaťa Marcinková, ktorú ako sme vás už nedávno informovali viedli k tomu aj osobné dôvody, keďže v domove dôchodcov má aj svoju babku a chcela spríjemniť blížiace sa vianočné sviatky aj ostatným obyvateľov tohto zariadenia.

Ochotní ľudia

Ako doplnila, Spišská sa zapojila do tohto projektu po prvýkrát a pocity na začiatku boli všelijaké, keďže za necelé tri týždne sa malo zozbierať 193 balíčkov, ktoré by išli babkám a dedkom do domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi.

Obyvatelia Spišskej však ukázali dobré srdce a ochotu pomôcť a celkovo sa vyzbieralo neuveriteľných 686 krabíc.

A tak sa z balíčkov nebudú podľa slov koordinátorky tešiť len v domove dôchodcov v našom meste. „Balíčky poputujú aj pre DSS v Spišskej, ako aj do DD v Gelnici a Nálepkove," ozrejmila s tým, že aj tým zvyšným určite nájdu majiteľov.

Záujem a ochotu pomáhať prekvapila aj samotnú koordinátorku projektu. „Vôbec som nečakala taký záujem a bola som milo prekvapená. Zbierka však okrem dobrého pocitu priniesla so sebou aj situácie, kedy som musela riešiť priestory na uskladnenie, lebo 400 krabíc mať doma je nereálne," povedala.

Milé zážitky

Ako doplnila, stretávala sa aj s tým po oznámení, že sa zbiera aj pre Nálepkovo oslovovali ju ľudia aj na ulici, že už odovzdali krabice, ale ak treba, že ešte donesú.

Zaujímalo nás aj či zažila popri tej práci zbieraní a kontrolovaní aj niečo na čo nezabudne. „Milým zážitkom bol list pre mňa osobne, ktorý ma naozaj veľmi potešil. Čakal ma s balíčkom na zbernom mieste. Mali sme aj pár naozaj smutných nevhodných balíčkov, ale pri tom množstve úžasných a dokonalých je to zanedbateľné aj keď ma to v danej chvíli naozaj sklamalo," prezradila.

Ako však dodala, najväčšou kuriozitou bolo, že vďaka tomuto projektu spoznala aj niektorých susedov s ktorými sa dovtedy nepoznala a spoznali sa práve, keď doniesli krabice.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Okolie Radnice zdobia parádne stromčeky, ktoré vytvorili deti. Kliknite na galériu.

Okolie radnice zdobia vianočné stromčeky, ktoré vytvorili deti
34
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM