JAB Rôzne

Novovešťanka Andrea bola v Slovenskom raji s fúrikom: Na turistiku však nešla, FOTO

Slovenský raj máme doslova na skok. Ročne sa v ňom vystrieda množstvo turistov, ktorí obdivujú jeho krásu. Andrea zo Spišskej tam však išla za iným účelom.

Ilustračný obrázok k článku Novovešťanka Andrea bola v Slovenskom raji s fúrikom: Na turistiku však nešla, FOTO
6
Galéria
Zdroj: A. Zahurancová

Nádherná príroda, celý rad roklín, tiesňav a vodopádov a množstvo turistov z celého sveta. Národný park Slovenský raj máme doslova na skok a mnohí v ňom trávia svoje voľné chvíle. Nie vždy sa však na svojich prechádzkach môžeme pokochať iba čistou prírodou. Žiaľ, niekedy vidíme aj veci, ktoré tam nemajú čo hľadať. Práve odpadky v prírode naštartovali aj Novovešťanku Andreu, ktorá sa do Slovenského raja vybrala s priateľom a s fúrikom.

„Vyrastala som v prírode a rodičia ma od malička viedli k jej maximálnemu rešpektu. Sadili sme stromy, plnili krmítka a vlastnoručne stavali búdky pre vtáčiky. Za domom sme mali vždy kompost a odpadu vždy ozaj minimálne. Ak v lese nájdem čo i len kus plastu, absolútne nerozumiem a je mi z toho smutno,“ povedala Andrea pre náš portál s tým že ju nebaví sa na to len pozerať a pohoršovať sa.

65 kíl odpadu

Krátku dovolenku tak využila na to, aby prírodu zbavila toho, čo do nej nepatrí. Ako prezradila, odpadky zbierali na Košiarnom briežku a strávili tam tri hodinky. „Tento pomerne krátky čas stačil, aby sme vyzbierali 65 kíl odpadu. Najviac bolo skla, potom plastu, no našli sme vyhodený i celý šatník, konzervy, príbor a mnoho topánok,“ vymenovala mladá podnikateľka.

Dodala, že je mnoho ľudí, ktorí zbierajú odpad z prírody ako aj tých, ktorí plnú tašku smetí znášajú hodiny do doliny, aby ju nenechali v prírode. No podľa jej slov je mnoho takých a je ich oveľa viac, ktorí smeti pokojne hodia na zem, o čom svedčí aj výsledok spomínanej len trojhodinovej dobrovoľnej brigády. „Ten pocit po vyzbieraní naozaj stál za to, no pocity počas zbierania až také pozitívne zďaleka neboli,“ uzavrela Novovešťanka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Andrea zo Spišskej v akcii i s priateľom: Z lesa vyviezli desiatky kíl bordelu
6
Galéria
Zdroj: A. Zahurancová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM