Jaroslav Múdry Krimi

Obvinila muža, ktorý bodol do hlavy a hrudníka svoju matku

Spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu 34-ročného Juraja zo Spišskej Novej Vsi. Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó informoval, že muž v piatok (24.2.) o

„Kuchynským nožom sa ju pokúsil niekoľkokrát zasiahnuť, čo sa mu aj napriek tomu, že sa bránila, podarilo. Bodol ju do hrudníka a hlavy, čím jej takto spôsobil ľahké poranenia s dobou liečenia cca 14 dní,“ doplnil hovorca. Obvinený je trestne stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Spišskonovoveská polícia vyriešila aj ďalší prípad a z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinila 60-ročného muža z obce Smolník, okres Gelnica. „Obvinený sa v pondelok (27.2.) okolo 13.00 h a neskôr aj okolo 15.00 h z dvora rodinného domu v obci Smolník vyhrážal zabitím susedom vo veku 56 a 41 rokov,“ vysvetlil Szabó.

Muž dvakrát po sebe vystrelil z plynovej zbrane, pričom kričal, že ich dnes zabije. Takto svojím konaním a agresívnym správaním u susedov vzbudil dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky uskutoční. Obvinenému podľa hovorcu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM