Miroslav Pomajdík Správy

Odvážna pomoc študentov a učiteľov hotelovky: Prečítajte si dojímavý list mamičky

Na Hotelovej akadémii v Spišskej Novej Vsi pracuje od roku 2000 Klub dobrovoľných darcov krvi. Ku dnešnému dňu pôsobí v klube 61 žiakov a 4 učitelia. Pravidelne sa zapájajú do rôznych darcovských kampaní. Tento mesiac zorganizovali členovia klubu slávnostný aktív.

Ilustračný obrázok k článku Odvážna pomoc študentov a učiteľov hotelovky: Prečítajte si dojímavý list mamičky
Zdroj: TASR

„V tomto školskom roku sa kampane “Podaj pomocnú ruku“ zúčastnilo 28 žiakov a 2 učitelia, počas „Valentínskej kvapky krvi“ darovalo krv 19 študentov a 2 učitelia,“ informovala o aktivitách vedúca Klubu darcov krvi pri Hotelovej akadémii Viera Tobiašová. Každý rok si z rúk riaditeľa školy M.Kudrika na návrh vedenia školy a ZRPŠ odnesie Plaketu Hotelovej akadémie niekoľko študentov, ktorí neváhali a stali sa dobrovoľnými darcami krvi. Tento rok bolo ocenených 23 študentov. Šiesti z nich si odniesli bronzové, trinásti strieborné a štyria zlaté plakety

Riaditeľ poďakoval študentom za ich odvahu, vyslovil im pochvalu a uznanie za ich nezištnú pomoc, nech aj v budúcnosti ich činy šíria dobré meno školy. „Keď ich najbližšie stretnete v modrých uniformách, spomeňte si, že sú to študenti Hotelovej akadémie v Spišskej Novej Vsi, ktorí vedia nielen pracovať a baviť sa. Sú to citlivé mladé srdcia, ochotné zaprieť sa a prispieť svojou „kvapkou“ k prinavráteniu zdravia, či záchrane života Vám , neznámym ľuďom,“ skonštatoval M. Kudrik.

Uznanie pre pedagógov

Za dlhoročné bezpríspevkové darcovstvo krvi ocenil Slovenský červený kríž a viceprimátorka mesta Spišská Nová Ves L.Grečková aj dvoch učiteľov Hotelovej akadémie.Viera Tobiašová a Ján Brincko získali Zlatú Jánskeho plaketu.

„Prečo to robíme? Pre krásny pocit, pre pocit spolupatričnosti, pre teplo na duši, čo nás hreje pri pomyslení, že sme pomohli č l o v e k u. Začiatkom mája mi doručili list jednej mladej mamičky. Jej slová vďaky sú určite veľkým morálnym zadosťučinením pre všetkých dobrovoľných darcov krvi,“ skonštatovala na záver Viera Tobiašová. Spomínaný list nájdete vo fotogalérii.

Foto: ilustračné

list
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM