JAB Rôzne

Október už klope na dvere: Top 10 podujatí v Spišskej, o ktorých by ste mali vedieť

Hoci leto vystriedala jeseň ani v októbri nebude núdza o zaujímavé kultúrne podujatia či rôzne akcie v našom meste. Tu sú naše tipy.

Ilustračný obrázok k článku Október už klope na dvere: Top 10 podujatí v Spišskej, o ktorých by ste mali vedieť
Zdroj: Dnes24.sk

MUSICA NOBILIS

1.októbra 2016 o 18:00, Evanjelický kostol

Hneď v úvode mesiaca odštartuje v Spišskej 21. ročník medzinárodného hudobného festivalu. Otvárací koncert festivalu si budete môcť vychutnať v Evanjelickom kostole. Predstavia sa vám Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Slovenský filharmonický zbor, Ewald Danel dirigent, Jozef Chabroň zbormajster, Marianna Gelenekyová – soprán, Ivan Rychlo – tenor, Andrej Marek Kanja – bas.

GRAFFITY SPIŠ

7. –9. októbra 2016, sídlisko Mier

Pravidelné podujatie pre milovníkov pouličného umenia nebude chýbať v Spišskej Novej Vsi ani tento rok. Už 9.ročník akcie s názvom Graffity Spiš pripravili organizátori na začiatok októbra. Niekoľko sprejerov z rôznych kútov Slovenska predstaví svoje umenie na sídlisku Mier – ulica Zdenka Nejedlého.

TÁRAJKO A POPLETAJKA

7. októbra 2016 o 17:00 , kino Mier

Tárajko a Popletajka spolu s kamarátmi z rozprávok precestujú celý svet, len aby našli začarovanú kamarátku Pandu Vandu. Predstavenie je plné zábavných situácií, pesničiek a tancov, ale najmä nových kamarátov z rozprávok, ktoré poznajú všetky deti. Tešiť na môžu na stretnutie s Mimoňmi, so Shrekom, kráľom Julienom, snehuliakom Olafom, a inými rozprávkovými postavičkami.

ŠARKANIA SHOW

8. októbra 2016 od 13.00, pri reštaurácii Koliba na Košiarnom briežku

Centrum voľného času Adam pripravilo pre deti mládež ale aj rodičov z mesta či okolia ďalší ročník šarkanej šou. Tentokrát sa stretnú všetci aj so svojimi vlastnoručne vyrobenými šarkanmi na Košiarnom Briežku. Tie najkrajšie budú odmenené.

IMPRODIV VII.

8. októbra 2016 o 18:00 čajovňa Alchýmka

V Alchýmke bude aj tento mesiac veselo. Improdiv je vlastne divadelná improvizácia na témy zadané divákmi. Tri tímy vás zabavia jedinečnými hereckým výkonmi na témy, ktoré sa zdanlivo stvárniť nedajú. Účasť prisľúbili aj herci Spišského divadla.

VÁM ČAROKRÁSNU PIESEŇ SPIEVAM

9. október 2016 o 15:00, DK Mier

Mesto Spišská Nová Ves v spolupráci s MKC Spišská Nová Ves pripravilo podujatie v rámci Mesiaca úcty k starším. Hudobný hosťom bude Ivan Ožvát- sólista opery SND Bratislava a operetný bonviván

DIVADELNÝ SPIŠ 2016

20. – 26. októbra 2016

Aj tento rok si prídu na svoje milovníci divadelného umenia. Koncom októbra sa môžeme tešiť na ôsmy ročník pravidelného festivalu komorných inscenácií. Na doskách Spišského divadla aj v koncertnej sále Reduty predstavia hostia aj domáci desiatku titulov rôznych divadelných žánrov.

FARBY TANCA

22.októbra 2016 o 15:30, kino Mier

Združenie priateľov orientálneho tanca Bahar Sultana sa predstaví v predposlednú októbrovú sobotu so svojou tanečnou šou. Okrem orientu sa však môžete tešiť na tance cigánske, latino či spoločenské. Spestrením bude aj vystúpenie hip-hopovej skupiny zo Spišskej Novej Vsi Denzz Industry

VEČERNÝ VÝSTUP NA KOSTOLNÚ VEŽU

28. októbra 2016 o 17:00, veža Rím.-kat. farského kostola

Ďalší zaujímavý výstup na najvyššiu vežu Slovenska môžete zažiť na konci mesiaca. Okrem toho že je jesenný sa koná o piatej popoludní a tak sa z výšky takmer 55 metrov môžete pokochať večernou Spišskou a jej okolím.

BABUBABU

28. október 2016 o 19:00, divadlo Kontra

Hosť divadla Kontra. Skvelý koncert jednej z najzaujímavejších českých kapiel posledných rokov. Trochu jazz. Trochu funky. Alebo aj blues. Ale hlavne vás čaká skvelá zábava. Pre každého návštevníka je pripravené občerstvenie a k tomu dávka mimoriadnej hudby.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM