JAB Rôzne

Otužilci zo Spiša v akcii: V ľadovom Hornáde sa kúpali s vianočným stromčekom

Príprava jedla je na Štedrý deň tradičnou činnosťou v nejednej domácnosti. Niekoľko ľudí zo Spišskej a okolia sa však rozhodlo si tento deň spestriť.

Ilustračný obrázok k článku Otužilci zo Spiša v akcii: V ľadovom Hornáde sa kúpali s vianočným stromčekom
22
Galéria

Pstruhy Slovenského raja – ako sa nazývajú otužilci zo Spišskej Novej Vsi a okolia – neodolali ľadovému Hornádu ani na Štedrý deň. Pri mínusovej teplote a po odsunutí ľadovej kryhy sa okúpali aj s vianočným stromčekom.

Zdroj: YouTube.com

Takmer dvadsiatka ľudí, ktorí milujú plávanie, otužovanie a nechýba im odvaha, sa stretla v Slovenskom raji na Zelenej lávke priamo na Štedrý deň. Ako nám prezradil predseda a zakladateľ klubu Peter Klein, v tento deň to bol presne rok, čo klub vznikol. „Vlani o takomto čase som sa tu kúpal sám a teraz sa pozrite na tú účasť,“ povedal s úsmevom.

Brehy najchladnejšej rieky na Slovensku obsadili nielen otužilci, ale aj ich kamaráti či rodinní príslušníci. „Dnes je jeden z najväčších sviatkov. Aj my chceme v tento deň si zlepšiť sviatočnú atmosféru tým, čo máme radi a preto sme sa rozhodli, že sa okúpeme v Hornáde pod vianočným stromčekom,“ doplnil predseda klubu s tým, že ich darčekom pod stromčekom bude zdravie.

Pred samotným kúpaním nechýbala ani vinšovačka od samotného zakladateľa. Do ľadovej vody sa už po druhýkrát vrhol aj najmladší člen pstruhov, Jerguš (8). Spýtali sme sa na jeho pocity. „Veľmi sa teším, že sa môžem namočiť. Aj keď je voda ľadová, prežiť sa to dá,“ povedal najmladší otužilec, ktorého podľa jeho slov k otužovaniu priviedol otec, krstná, krstný aj bratranci.

Jedinou zástupkyňou nežného pohlavia bola Silvia (41). Boli sme zvedaví, ako sa dostala k otužovaniu. „Veľmi rada pozerám a obdivujem extrémne športy. Celý život som taká uzimená, tak pred dvomi mesiacmi som sa rozhodla, že chcem prekonať samu seba a skúsim otužovanie. Zapáčilo sa mi to a odvtedy otužujem pravidelne. Je to výborný pocit,“ prezradila Silvia. Na všetkých otužilcov i hostí čakal teplý čajík a priateľská vianočná nálada.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Otužilci zo Spišskej a okolia zahájili vianočné sviatky v Hornáde
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM