JAB Rôzne

Počasie vyčíňalo aj v Spišskej a okolí: Popadané stromy, výpadky elektriny aj prvý sneh

Veľký vietor a chladné počasie neobišli ani okres Spišská a okolie. Niekoľkokrát bola potrebná aj pomoc hasičov a dočkali sme sa i prvého snehu.

Ilustračný obrázok k článku Počasie vyčíňalo aj v Spišskej a okolí: Popadané stromy, výpadky elektriny aj prvý sneh
7
Galéria

Počasie včera ukázalo svoju menej prívetívú tvár. Predviedlo čo dokáže a spôsobilo problémy v rôznych kútoch našej krajiny a výnimkou nebol ani okres Spišská a okolie. Hlavne popoludní a večer sa rozfúkalo tak, že popadali aj viaceré stromy.

Ako povedal pre náš portál Tomáš Pavlík z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Spišskej Novej Vsi, v nedeľu hasiči v dôsledku počasia zasahovali deväťkrát kvôli popadaným stromom.

„V Gelnickom okrese sme zaznamenali štyri výjazdy do Smolníka, Veľkého Folkmára a Gelnice. V okrese Spišská Nová Ves to bolo trikrát, z toho dvakrát na Hnilčíku a raz na Tepličke,“ priblížil Pavlík.

Niektoré domácností ostali v nedeľu aj bez elektriny a podľa slov našich čitateľov i sídlisko v susedných Smižanoch bolo niekoľko hodín v tme. Vskutku chladné počasie sa postaralo aj o prvý sneh, ktorý pokryl okolité obce a na niekoľko hodín aj naše mesto. Viac už nájdete vo fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Počasie sa predviedlo aj v Spišskej a okolí: FOTKY prvého snehu
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM