Správy

Pozitívne správy zo spišskonovoveskej nemocnice: Množstvo voľných termínov na očkovanie!

V 13 zdravotníckych zariadeniach siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare majú aktuálne k strede takmer prázdnu národnú online čakáreň na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Patrí medzi ne aj nemocnica v Spišskej.

Ilustračný obrázok k článku Pozitívne správy zo spišskonovoveskej nemocnice: Množstvo voľných termínov na očkovanie!
Zdroj: TASR/AP

Prihlasovať sa môžu seniori nad 70 rokov a špeciálne skupiny ako zdravotníci či sociálni pracovníci. Informovala o tom Jana Fedáková, hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare.

Nemocnice podľa hovorkyne evidujú na najbližšie dni mnoho voľných miest. „V prípade, že sa voľné termíny v najbližšom čase nezaplnia, rezort zdravotníctva by mal uvažovať nad znížením vekovej hranice,“ uviedla Fedáková.

Vakcína Comirnata

Nemocnice súkromnej siete očkujú iba vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Aktuálne majú podľa Fedákovej množstvo voľných termínov na očkovanie nemocnice siete Svet zdravia v Trebišove, Svidníku, Spišskej Novej Vsi, Vranove nad Topľou, Žiari nad Hronom, Rožňave, Michalovciach, Partizánskom, Humennom a v Železničnej nemocnici Košice.

Rýchly termín

Tieto skupiny sa môžu do čakárne zaregistrovať na národnom webe https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Vzhľadom na nízky počet prihlásených záujemcov dostanú podľa Fedákovej zaregistrované osoby termín vo veľmi blízkom čase.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Nový koronavírus na Slovensku:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM