Rôzne

Predĺžený víkend je už tu: Aké zaujímavé akcie môžete zažiť?

Dočkali sme sa. Predĺžený víkend je už tu. Prinášame vám náš výber zaujímavých podujatí, ktoré môžete počas neho zažiť v Spišskej a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Predĺžený víkend je už tu: Aké zaujímavé akcie môžete zažiť?
Zdroj: Dnes24.sk

Dni mesta Spišská Nová Ves

27.augusta 2016, Radničné námestie

Bohatý kultúrny program, veľa zaujímavých noviniek aj 21. ročník trhu ľudových remesiel. Toto a ešte viac môžete zažiť počas celého dňa. Dni mesta sa tentokrát budú niesť v duchu 60. a 70. rokov 20. storočia.

Cesta rozprávkovým lesom

27. augusta 2016 od 10.00, Zoologická záhrada

V sobotu si prídu na svoje aj najmenší. V zoo na nich čaká plnenie originálnych úloh na rozprávkových stanovištiach, púšťanie lodičiek, maľovanie na tvár či fotenie s rozprávkovými bytosťami. Po prejdení rozprávkovej cesty čakajú deti darčeky.

Jazda veteránov

27. augusta 2016 od 15.30, Radničné námestie

V sobotu popoludní sa potešia isto aj milovníci veteránov. Do nášho mesta totižto zavítajú účastníci Spišského veterán zrazu Šuňava 2016. Pozrieť si tak budete môcť rôzne historické autá či motocykle vyrobené do roku 1970.

Cena Spiša

28. augusta 2016 od 10.00, Jazdecký klub – Ferčekovce

V nedeľu doobeda môžete zrelaxovať aj v jazdeckom areáli pri Ferčekovciach Tak ako každý rok aj tento sú pre všetkých nadšencov jazdeckého športu pripravené preteky o pohár primátora mesta Cena Spiša.

Renesančné čítanie v parku

28. augusta 2016 o 15.00, Kaštieľ Markušovce

Expozíciou v kaštieli v Markušovciach vás prevedú lektori v historických kostýmoch. Príjemným spestrením popoludnia bude aj čítanie z diel renesančných autorom pod starým dubom.

Kotlíkový festival

28. augusta 2016 od 10.00, ihrisko Dunajská, Ferčekovce

Poslednú augustovú nedeľu si môžete užiť v mestskej časti Spišskej – Ferčekovce dobroty od výmyslu kuchárov. Po úspešnom prvom ročníku sa rozhodol Športový klub Ferčekovce zorganizovať druhý ročník Kotlíkového festivalu. Okrem všakovakých dobrôt budú pre deti pripravené aj rôzne športové súťaže.

Duatlon

29. augusta 2016 o 9.00, námestie Spišskej

Sviatočný deň bude v Spišskej patriť športovcom. Na námestí sa totižto budú konať majstrovstvá Slovenska v duatlone žiakov a veteránov. Ostatné kategórie zabojujú o Slovenský pohár. Štart a cieľ bude v centre mesta Spišská Nová Ves.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM