Marie Melníková Rôzne

Rekonštrukcia Klubu kultúry si vyžaduje veľké finančné prostriedky

Starosta Prakoviec Miroslav Pisko sa po nástupe do funkcie rozhodol pokračovať v projektoch, ktoré začal jeho predchodca.

„Projekty považujem za dobré a bolo by nezmyselné, ak by som v nich nepokračoval len preto, že ich začal niekto iný,“ uviedol pre TASR.
Ako príklad uviedol projekt vybudovania zberného dvora či projekt protipovodňovej ochrany. „Samozrejme, mal som aj vlastné vízie, ktorými som sa snažil osloviť obyvateľov obce. V prvom rade sa snažím zjednodušiť a skvalitniť chod úradu a vštepujem zamestnancom, že my sme pre ľudí a nie naopak,“ vyhlásil starosta s tým, že chce využiť aj všetky možnosti, ktoré sa ponúkajú v oblasti dotácií a nenávratných finančných prostriedkov, pretože rozpočet obce je dosť obmedzený.
„Mám ale aj svoj sen. V obci je Klub kultúry nefunkčný už asi desať rokov. Objekt nám zbytočne chátra,“ prezradil s tým, že kultúrny život v obci je veľmi bohatý a dôstojný kultúrny stánok by výrazne prispel k jeho obohateniu.
„Chátrajúca budova nás stojí nejaké finančné prostriedky, pretože ju musíme napríklad temperovať, aby tam nevznikli ešte väčšie škody. Časť budovy sme prenajali, ale pre celkovú rekonštrukciu budovy, v ktorej v minulosti bola bohato využívaná divadelná sála, klubové priestory pre rôznu krúžkovú a záujmovú činnosť, by sme potrebovali asi 3 milióny eur,“ povzdychol si Pisko. Podľa neho však v súčasnosti nie je vyhlásená žiadna výzva, ktorá by tomuto projektu mohla pomôcť. „Dúfam, že do skončenia funkčného obdobia sa mi podarí splniť aspoň časť tohto môjho sna,“ poznamenal Pisko.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM