Jana Šrenkelová Rôzne

Rómovia si z hlavnej cesty urobili pláž!

Rómska osada Dobrá Vôľa je pre motoristov, ktorí tento úsek cesty poznajú, cestou zaručeného dobrodružstva. Pri prechode autom touto osadou na vás najmä v letnom období čakajú zaujímavé "atrakcie". Malí chlapci hrajúci futbal, mládež opaľuj

Cesta hrôzy[/color][/si­ze]

Motoristi úsek cesty v osade Dobrá vôľa, ktorá je miestnou časťou obce Spišské Vlachy označujú aj ako „cestu hrôzy“. **„Nikdy neviete, kto vám vyskočí z kríkov priamo pred auto, či odkiaľ vás trafí nejaký ten kameň. Prechod autom je nebezpečný, ale prechod bicyklom, napríklad k blízkemu Spišskému hradu, či na Dreveníku je priam samovraždou“ **- vyjadril sa obyvateľ neďalekej obce Vojkovce.

Zvýšená hliadková a obchádzková činnosť polície[/color][/si­ze]

„V osade sa od jarného obdobia automaticky zvyšuje hliadková a obchádzková činnosť. Kontrola sa uskutočňuje aj prostredníctvom občianskej hliadky, ktorú realizujú samotní vybratí Rómovia. V osade bolo už riešených niekoľko priestupkov, a aj spáchaný trestný čin,“ konštatoval riaditeľ štátnej polície (Spišské Vlachy), v pôsobnosti ktorej je osada Dobrá vôľa lokalizovaná.

Polícia v snahe eliminovať nebezpečenstvo na tomto úseku ďalej úzko spolupracuje s mestom Spišské Vlachy, ako aj neďalekou obcou Žehra. Napriek vynaloženému úsiliu zo strany polície, obyvatelia okolitých obcí sa úseku rómskej osady Dobrá vôľa najmä v letnom období, ak môžu vyhýbajú.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM