Jaroslav Dodok Kultúra

Pocta pre žilinský rýchlik: Hudobníci nahrali song pre Sagana, vypočujte si ho

Po fantastickom úspechu Petra Sagana na TdF 2012, rovnako ako aj na čerstvo skončenej TdF 2013 sa reggae punková kapela Smola a Hrušky “zelenému projektilu” Petrovi Saganovi rozhodla poďakovať a zverejnila dnes na portáli Youtube skladbu “We can reach the Sky with Peter Sagan”.

Ilustračný obrázok k článku Pocta pre žilinský rýchlik: Hudobníci nahrali song pre Sagana, vypočujte si ho
Zdroj: TASR

“Rešpekt, ako Peter Sagan dokázal rozpútať národnú hystériu okolo cyklo športu. Rovnako ako na slovenských hokejistov je na neho určite tiež hrdých mnoho Slovákov. Opäť niekto spojil národ a Peter Sagan určite ostane vzorom pre mnohých ľudí a motivačná by mala byť aj naša skladba. Nech sa mu dobre šliape do pedálov keď sa k nej dostane,” hovorí o vzniku skladby líder kapely Smola a Hrušky Jozef “SPOKO” Kramár, ktorý je veľkým športovým fanúšikom. Sám v minulosti reprezentoval ČSFR v basketbale a niekoľkokrát v tomto športe získal aj titul majstra Slovenska.

Skladba je naspievaná po anglicky, aby jej rozumel každý, kto má rád Petra Sagana a dostane sa k nej. Na rozdiel od ostatnej tvorby Smoly a Hrušiek, ktorá je známa svojím ironickým uhlom pohľadu na svet, skladbu “We can reach the Sky with Peter SAGAN” zobrala kapela vážne.

Pozrite si skladbu špeciálne venovanú Saganovi v našej videogalériu.

Sagan je Šaman: Kapela Smola a Hrušky naspievala skladbu pre Sagana!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM