Rôzne

Sezóna, aká už dlho nebola: Sledujte, koľko ľudí zavítalo do Slovenského raja...

Veľmi dobrá sezóna v Slovenskom raji. Do národného parku v priebehu minulého roka prišlo množstvo návštevníkov a to dokopy z 21 rôznych krajín.

Ilustračný obrázok k článku Sezóna, aká už dlho nebola: Sledujte, koľko ľudí zavítalo do Slovenského raja...
Zdroj: Peter Olekšák

Do Národného parku Slovenský raj v priebehu roka 2016 prišlo 128 934 turistov. Ako uviedla starostka obce Hrabušice Jana Skokanová, do národného parku vlani zavítali turisti z 21 rôznych krajín sveta. Starostka potvrdila, že takýto počet návštevníkov z toľkých krajín sveta v Slovenskom raji nebol už dlhší čas.

„V minulom roku sme zaznamenali veľmi dobrú sezónu s množstvom návštevníkov. Odzrkadlilo sa to aj vo výbere vstupného do národného parku, ktoré používame na obnovu technických zariadení. Bol to veľmi dobrý rok,“ uviedla Skokanová. Do národného parku prišlo takmer 129 000 turistov. „Slovenský raj je vnímaný veľmi zoširoka a vo viacerých krajinách sveta," podotkla. V roku 2016 v národnom parku zaznamenali nárast návštevníkov z Izraela, Španielska a Belgicka.

Rakúšania a Francúzi patria podľa jej slov už dlhoročne k tradičným návštevníkom Slovenského raja. „Medzi každoročných turistov môžeme zaradiť aj Poliakov, Čechov či Maďarov,“ doplnila Skokanová s tým, že do národného parku zavítalo aj množstvo Slovákov. V katastri obce Hrabušice prenocovalo 31 721 ľudí, z toho priamo v bezprostrednej blízkosti národného parku v autokempingu Podlesok to bolo 26 588 turistov.

Turisti majú z Podleska, ktorý je súčasťou obce Hrabušice, blízko do viacerých roklín. Len 50 metrov je vstup do prvej rokliny Suchá Belá a 700 metrov do Prielomu Hornádu. Tri kilometre lesom a chodníkom popri vode a za 30 minút sa ocitnú turisti pri ďalšej rokline Piecky a za 40 minút pri rokline Veľký Sokol. V správe obce Hrabušice je päť roklín, niekoľko kilometrov turistických chodníkov a cyklistické chodníky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM