Miroslav Pomajdík Správy

Slovenský raj otváral sezónu cyklomaratónom: Na bicykli si zamakal aj 71-ročný účastník

V Slovenskom raji cez víkend otvárali novú letnú turistickú sezónu. Celá akcia sa niesla v športovo-zábavnom duchu. Na cyklistov čakal aj prechod cez úsek medzi Stratenou a Podleskom, ktorý sa nazýva Glac a za normálnych okolností je pre cyklistov neprístupný.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský raj otváral sezónu cyklomaratónom: Na bicykli si zamakal aj 71-ročný účastník
Zdroj: TASR

"Chceme turistom ukázať, že Slovenský raj je zaujímavý aj na bicykli. Otvorenie letnej sezóny je skvelou príležitosťou prejsť Glackou cestou, ktorá ponúka nevšedné prírodné krásy, " uviedol za organizátorov Ondrej Lunter z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj.

Cyklomaratón odštartoval o 9.00 h v Smižanoch, na Mlynkách, Dobšinej a Šumiaci. To, že akcia mala úspech dokazuje aj počet účastníkov, ktorých bolo spolu 110. Medzi nimi sa objavil aj 71-ročný pán a niekoľko detí. Deti dostávali od organizátorov špeciálne pretekárske knižky, do ktorých na povinných stanovištiach dostávali pečiatky.

Na cyklistov v obci Stratená čakal sprievodca, ktorý ich previedol cez Glackú cestu na Podlesok. Tí čo štartovali zo Smižian, absolvovali tento úsek opačnou trasou. V obciach Stratená a Podlesok už čakala na ľudí zábava a občerstvenie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM