Silvia Karasová Správy

Spišské Podhradie v týchto dňoch ožíva kultúrou. Privíta vás Spišský Jeruzalem

Na Spiši sa už od včerajšieho dňa koná bohatý kultúrny program sprevádzaný živou krížovou cestou, koncertnými vystúpeniami a výstavami. Projekt zvaný Spišský Jeruzalem je jedným z 13 kľúčových podujatí programu Terra Incognita - Krajina nespoznaná.

Ilustračný obrázok k článku Spišské Podhradie v týchto dňoch ožíva kultúrou. Privíta vás Spišský Jeruzalem
Zdroj: TASR

Spisšký Jeruzalem môžete navštíviť do nedele 19.mája v Spišskej Kapitule a jej blízkom okolí.

Pre návštevníkov je napríklad pripravený veľtrh literatúry, bábkové divadlo, meditácie, hudba, živá krížová cesta, tvorivé dielne, terénne exkurzie, premietanie filmov a množstvo ďalších aktivít, viažúcich sa k posledným dňom Krista pred ukrižovaním.

Auto môžete pokojne nechať doma. Na podujatie sa dopravíte autobusovou dopravou, ktorá bude premávať medzi železničnou stanicou Spišské Vlachy a Spišským Podhradím od vybraných vlakov. V nedeľu 19. mája vyrazí na historickú jazdu motorový vláčik Magda, ktorý pôjde po trase Košice – Kysak – Margecany – Spišské Vlachy – Spišské Podhradie a späť. Odchod zo železničnej stanice v Košiciach je ráno o 7:45, príchod do Košíc o 20:05. Počet miest v historickom vlaku je obmedzený, preto si nezabudnite lístky vopred rezervovať.

Program Terra Incognita, vrátane podujatia Spišský Jeruzalem, pripravuje košický samosprávny kraj v rámci Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM