Miroslav Pomajdík Basketbal

Spišskonovoveské basketbalistky sú pri chuti: Presvedčili sa o tom súperky z Ceglédi

Naše basketbalistky privítali v 5.kole Stredoeurópskej ligy pred hojne zaplnenou halou na domácej palubovke maďarský celok Ceglédi, ktorý však nemohol v zápase rátať s viacerými hráčkami, ktoré má momentálne zranené.

Ilustračný obrázok k článku Spišskonovoveské basketbalistky sú pri chuti: Presvedčili sa o tom súperky z Ceglédi
Foto: Jozef Kožár / Zdroj: Dnes24.sk

Domáce hráčky nezačali veľmi dobre a v úvode prehrávali 2:9, no od druhej štvrtiny mali už hru pevne vo svojich rukách. Výbornými výkonmi sa blysli pivotka Palušná, ktorá zaznamenala 15 bodov a 13 lôpt doskočila, pivotka Holmqvistová, ktorá zaznamenala 13 bodov a šesť doskokov, či Markéta Zatloukalová, ktorá je očividne vo veľmi dobrej forme, čo ocenili potleskom aj domáci diváci. „Konečne Markéta ukázala, čo v nej je. Pred dvoma týždňami som sa s ňou rozprával, aby pokračovala vo výkonoch aké podávala na konci minulej sezóny. Som rád, že si to zobrala k srdcu a verím, že sa bude ešte zlepšovať. Potenciál na to má,” pochválil svoju zverenkyňu tréner Rüconu Dávid Demečko.

Svoj výkon v zápase zhodnotila aj Zatloukalová : „Dostala som priestor a snažila som sa ho využiť. Veľmi mi pomohli prvé dve doskočené lopty a potom to už šlo. Som veľmi rada, že sme vyhrali, zabrali sme ako tím v obrane, to sa potom hneď hrá ľahšie. Svoje výkony nepreceňujem, za čas na palubovke som vďačná a ak som pomohla babám k dobrému výsledku som len rada. Stále musím na sebe makať, konkurencia je veľká. Potrebujeme zlepšiť úvody, stále o tom hovoríme, no je čas pretaviť slová do skutkov. Ideme ďalej, čaká nás veľa zápasov v ktorých chceme uspieť.”

ŠKBK Rücon Spišská Nová Ves – Ceglédi EKK: 80:52 (45:33)

Najviac bodov: Beňušková, Palušná po 15, Holmqvistová 13 – Serbanová 13, Skobelová 11
Divákov: 400 divákov

Foto: ilustračné

Zdroj: Spišská24/ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM