Rôzne

Spišskonovoveský okres varujú pred veľkými mrazmi: Teplota môže padnúť až na -28 °C!

Budeme drkotať zubami! Meteorológovia vydali pre náš okres výstrahy pred nízkymi teplotami, pričom ortuť teplomera má padnúť až na -28 °C.

Ilustračný obrázok k článku Spišskonovoveský  okres varujú pred veľkými mrazmi: Teplota môže padnúť až na -28 °C!
Zdroj: TASR

Pripravte sa na naozaj treskúcu zimu! Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre náš okres výstrahy pred nízkymi teplotami.

Výstraha druhého stupňa platí na stredu 28. februára od 0:00 do 08:00 hod. Podľa meteorológov sa v tomto čase v okrese Spišská Nová Ves ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu – 20 °C.

V prvú marcovú noc však podľa slov odborníkov prituhne ešte viac. Výstraha 2. stupňa pred nízkymi teplotami platí pre náš okres aj na štvrtok 1. marca od 00:00 do 09:00 hod.

„V okrese Spišská Nová Ves sa miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu –20 – –28 °C,“ informovali odborníci SHMÚ.

V obidvoch výstrahách pritom upozorňujú, že silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Dodávajú, že očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM