JAB Rôzne

Spravodajský súhrn celého týždňa: Aké témy vzbudili naj pozornosť?

Ponúkame vám spravodajské obzretie sa za celým týždňom. Vybrali sme pre vás sumár tém, ktoré u našich čitateľov vyvolali najväčšiu pozornosť.

Ilustračný obrázok k článku Spravodajský súhrn celého týždňa: Aké témy vzbudili naj pozornosť?
Zdroj: Dnes24.sk

V zimnom šate

Spišský hrad patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na Slovensku. Táto mohutná dominana Spiša láka počas celého roku množstvo turistov, ale aj fotografov. Spišský hrad patrí medzi obľúbené miesta aj pre Novovešťana Dávida Ilkoviča, ktorý ho nafotil v zimnom šate.

Zaujímavosti o dvojičkách

Aj v minulom roku zavládla v nemocnici v Spišskej Novej Vsi dvojnásobná radosť. Zisťovali sme ako to bolo s narodením dvojičiek v roku 2016. Všetky podrobnosti nájdete tu.

Prvý defibrilátor

V Spišskej je už dostupný verejný defibrilátor: Bol nainštalovaný v centre mesta a okrem toho, že bude slúžiť ako prvý na Slovensku 24 hodín denne, stal sa zároveň aj akousi pamiatkou na zosnulú lekárku Patríciu Krajňákovú.

Počet obyvateľov

Každý rok sa podľa štatistík počet obyvateľov vo všetkých mestách na Slovensku mení. Inak to nie je ani v našom meste. Vedeli by ste si tipnúť koľko má Spišská Nová Ves momentálne obyvateľov? Pozrite si zaujímavé údaje.

Nový most

Avizovaný most ponad rybník v spišskonovoveskej zoologickej záhrade už stojí. Nový most spája oba brehy jazera a časť zoo s pavilónom Aquaterra. Ako vyzerá si môžete pozrieť v článku.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM