JAB Kultúra

Stačí si už len vybrať: PREHĽAD víkendových podujatí v Spišskej

Oddýchnite si počas víkendu aj vy. Môžete tak učiniť aj na akciách, ktoré sa počas neho uskutočnia v Spišskej. Tu je prehľad tých, ktoré nás zaujali.

Ilustračný obrázok k článku Stačí si už len vybrať: PREHĽAD víkendových podujatí v Spišskej
Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Spievankovo a kráľovná Harmónia

11. a 12.novembra 2017 o 15:30, kino Mier

Počas obidvoch víkendových dní si prídu na svoje aj najmenší. Detský fenomén Spievankovo je opäť v kinách v podobe rodinnej hudobnej komédie. V rozprávkovej krajine Spievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná Harmónia, ktorej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada.

Improdiv IX

11. novembra 2017 o 18:00, čajovňa Alchýmka

Ďalší večer plný humoru a jedinečných hereckých výkonov je pripravený v čajovni. Divadelná improvizácia na témy zadané divákmi. Tri tímy zabavia divákov hereckými výkonmi na témy, ktoré sa zdanlivo stvárniť nedajú.

Mesiac a magnólie

11. novembra 2017 o 19:00 hod, Divadlo Kontra

Vynikajúcu komédiu o zákulisí vzniku “Odviate vetrom”, jedného z najslávnejších filmov všetkých čias si budeme môcť pozrieť v Divadle Kontra. Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu v svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu. Dokonalé obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočná zábava.

Škriepky na korze

11. novembra 2017 o 19:00, Spišské divadlo

Spišské divadlo sa rozhodlo priniesť svojim divákom ďalšiu z Goldoniho lahôdok. Ide o komediálny príbeh z prostredia rybárskeho mestečka Chioggia, kde kedysi sám Goldoni pracoval. Slovenskí diváci hru možno poznajú pod názvami ako Škriepky v Chiozzealebo Čertice. Pre Spišské divadlo ju pod názvom Škriepky na korze, preložil a naštudoval režisér Peter Palik. V tejto výbornej komédii nie je núdza o šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť, ale aj o hromadu lásky. Samozrejme všetko je to výdatne okorenené ostrým talianskym temperamentom.

O Kukulíkovi

12. novembra 2017 o 16:00, podkrovie Domu Matice slovenskej

V nedeľu popoludní sa potešia najmä tí najmenší. Divadlo spod Spišského hradu si pripravilo rozprávku o chlapčekovi z tekvičky, ktorý sa vybral na dobrodružnú cestu do Dúhových hôr. Okrem dobrodružnej a poučnej rozprávky čaká na detí po skončení predstavenia aj animačný program.

Verejné korčuľovanie

12. novembra 2017 o 17:30, Zimný štadión

Máte radi aktívny oddych a zimné športy? Nedeľný podvečer môžete stráviť aj na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu všetci priaznivci korčuľovania.

Vinica zreje

12. novembra 2017 o 19:00, Spišské divadlo

Do Spišského divadla zavíta slovenské vojvodinské divadlo zo Srbska, aby obyvateľom Spišskej a okolia potešilo výbornou komédiou o rodinných problémoch, ktoré sa nakoniec vtipným spôsobom vyriešia. Hosťujúce divadlo vás pobaví v nedeľu večer.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM