Rôzne

Toto sa rozhodla rozbehnúť firma Embraco... Hovorí, že je najvyšší čas!

Známa firma Embraco v Spišskej Novej Vsi sa rozhodla zamerať na mladých ľudí zaujímavým projektom. Pozrite si podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Toto sa rozhodla rozbehnúť firma Embraco... Hovorí, že je najvyšší čas!
Zdroj: TASR

Firma Embraco v Spišskej Novej Vsi pripravuje druhý grantový program s názvom iNOVEum, ktorý bude zameraný na stredoškolákov. Cieľom je rozvoj individuálneho, inovatívneho a kritického myslenia u študentov.

Uvedomiť si potenciál

„Slováci majú veľký potenciál. Ide o to, aby sme si ho dokázali uvedomiť a predať. Na toto sa bude zameriavať aj hodnotiaca komisia,“ uviedol manažér výskumu a vývoja v Embracu Branislav Poliak. Nultý ročník programu iNOVEum začne v septembri v spolupráci s Nadáciou Pontis a iniciatívou pre rozvoj podnikania Rozbehni sa!, ktorá poskytne know-how.

V úvodných ročníkoch sa program zameria na osem stredných škôl rôznej špecializácie v okrese Spišská Nová Ves, pričom od začiatku školského roka začne po školách aj samotná prezentácia projektu. „Do novembra by sme chceli nájsť približne 100 žiakov, ktorých sme nazvali hľadači nápadov,“ povedal Juraj Kováč z Rozbehni sa!

Program by mal podporiť šance budúcich podnikateľov na ich uplatnenie v lokálnej ekonomike a zabrániť tak odchodu mladých ľudí zo Spiša a zo Slovenska. „Po sérii seminárov a odštartovaní inkubačného programu by sa finálové prezentácie inovačných tímov mali uskutočniť na prelome februára a marca 2017,“ doplnil Kováč.

Získajú grant

Najlepšie projekty získajú grant na nákup materiálu potrebného na prípravu prototypu, ktorý sa stane zhmotnením ich nápadu. „Je najvyšší čas pomôcť nášmu regiónu nájsť perspektívnych študentov, ktorí ho pomôžu pozdvihnúť originálnymi myšlienkami,“ doplnila Gabriela Vlková z tímu Brandingu, komunikácie a spoločenskej zodpovednosti Embraca.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM