Rôzne

Určite vás bude zaujímať: V tento deň bude MHD v Spišskej aj v Smižanoch zdarma!

Spišská Nová Ves spolu so susednými Smižanmi sa aj tento rok zapojili do Európskeho týždňa mobility. Kedy sa bude dať cestovať v MHD bezplatne?

Ilustračný obrázok k článku Určite vás bude zaujímať: V tento deň bude MHD v Spišskej aj v Smižanoch zdarma!
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovali kompetentní, po vzájomnej dohode štatutárnych zástupcov mesta Spišská Nová Ves, obce Smižany a eurobus a. s. sme sa aj v roku 2019 zapojili do Európskeho týždňa mobility (ETM). Ten prebieha práve v tento týždeň. Témou aktuálneho ročníka je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom Prejdime sa spolu!

Tento rok počas ETM je dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie a peňaženku.

V súvislosti s týmto projektom bude piatok 20. septembra 2019 dňom bezplatného cestovania v MHD pre všetkých cestujúcich využívajúcich mestskú verejnú dopravu v meste Spišská Nová Ves a v obci Smižany.

„Cestujúci obdrží pri vstupe do autobusu cestovný lístok s nulovou hodnotou, ktorým sa preukáže prípadnej dopravnej kontrole. Našich najmenších cestujúcich do školy, škôlky, posilníme drobnou sladkosťou,“ ozrejmili komptentní.

Európsky týždeň mobility umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Do kampane sa každoročne zapája viac sídel z rôznych krajín, v roku 2018 sa zapojilo celkom až 54 krajín s počtom 2792 zaregistro­vaných samospráv. Stúpajúci počet prihlásených sídel je citeľný aj na Slovensku. V roku 2018 sa počet zaregistrovaných samospráv oproti predošlému roku zvýšil o 5 a teda sa do kampane pridalo 54 slovenských miest a obcí.

Videli ste? Na prvom domácom hokejovom zápase predstavili naši hokejisti nové dresy. Kliknite na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Prvý domáci zápas sezóny novoveských hokejistov
13
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM