Kultúra

Úspech spišskonovoveských zboristov: Zabodovali na celoslovenskej súťažnej prehliadke

Súťaže sa pred 5-člennou odbornou porotou zúčastnilo 8 zborov a vokálnych skupín z celého Slovenska, ktoré sem postúpili z krajských súťaží.

Ilustračný obrázok k článku Úspech spišskonovoveských zboristov: Zabodovali na  celoslovenskej súťažnej prehliadke
Zdroj: František Kafka

Po troch náročných súťažiach v poľskom Rzeszówe, v gréckej Preveze a v Michalovciach dosiahli spišskonovoveskí zboristi ďalší prenikavý úspech, keď veľmi dobre reprezentovali seba, mesto Spišská Nová Ves i Košický kraj na súťaži speváckych zborov v Redute v Spišskej Novej Vsi.

Speváci z miešaného speváckeho zboru Chorus Iglovia sa súťažne presadili aj v rámci Slovenska. 4. ročník súťažnej prehliadky speváckych zborov sa konal vo vynikajúcej akustickej i súťažnej atmosfére spišskonovoveskej Reduty.

8 zborov z celého Slovenska

Súťaže sa pred päťčlennou odbornou porotou zúčastnilo osem zborov a vokálnych skupín z celého Slovenska, ktoré sem postúpili z krajských súťaží. Domáci spišskonovoveský zbor Chorus Iglovia sa nielenže nedal zahanbiť, ale svojím výkonom presvedčil porotu, ktorá ho tentoraz ocenila opäť strieborným pásmom.

„V tomto roku to bola už naša 4. súťaž pred odbornou porotou, čo je fakt dosť. Aj keď sme spevácky nemali celkom „svoj deň“, dokázali sme sa vypnúť aspoň k takému výkonu, aby sme obhájili strieborné pásmo, ktoré sme tu získali aj v roku 2017,“ povedala dirigentka Chorus Iglovia Marta Nováková.

Prípravy na Vianoce

Ako doplnila, pred odbornou porotou zbor zaspieval päť ťažkých skladieb z rôznych období a od rôznych skladateľov tak, aby splnili kritériá tejto náročnej súťaže.

„Nie vždy sa všetko vydarí podľa predstáv, aj keď v príprave sme nič nepodcenili a na samotné súťažné vystúpenie sme sa zodpovedne pripravovali. O to viac sa teším oceneniu, ktoré sme získali.,“ dodala s tým, že miešaný spevácky zbor čakajú ďalšie nácviky skladieb, ako príprava na Spišské zborové dni a aj vianočné koncerty.

Videli ste? Novovešťanka Janka má doma takúto milú zbierku. Kliknite na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Zbierka, ktorá poteší najma oči dievčat
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM