JAB Rôzne

V centre Spišskej pribudne novinka: Osviežiť sa budeme môcť vodnou hmlou

Osvieženie počas horúcich letných dní. V našom meste sa už čoskoro dočkáme prvého zariadenia na výrobu vodnej hmly.

Ilustračný obrázok k článku V centre Spišskej pribudne novinka: Osviežiť sa budeme môcť vodnou hmlou
Zdroj: TASR

Vodné hmly sa stávajú počas horúcich letných dní veľmi populárnymi po celom svete. Jedna pribudne už onedlho aj v našom meste. S myšlienkou inštalácie vodnej hmly na námestí prišiel primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik.

Ako pre Spišskú 24 povedal, inšpiroval sa vo svete. „Všade vo veľkých mestách je to už normálne a keďže letá bývajú čoraz teplejšie aj u nás, tak dúfam, že osvieženie v takejto podobe príde Novovešťanom vhod. Ide o pilotný projekt, ktorý sa bude môcť rozšíriť na viaceré miesta v našom meste."

Ako doplnil, zariadenie na výrobu vodnej hmly by malo byť naištalované v priebehu budúceho týždňa dočasne pred Evanjelický kostol. „Po Spišskom trhu sa premiestni pred Levočskú bránu,“ ozrejmil primátor.

Zariadenie na výrobu vodnej hmly podľa slov Tomáša Hamráčka, vedúceho oddelenia komunálneho servisu spišskonovoveského mestského úradu, mesto objednalo u spoločnosti, ktorá dodávala tento systém aj do Banskej Bystrice. Jeho cena bude zhruba 3000 eur.

„Systém vodnej hmly pracuje na princípe atomízácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa 100 % odparí. Atomizácia vody sa dosahuje pomocou vysokotlakových čerpadiel s pracovným tlakom 60 – 100 barov a zahmlievacích trysiek, ktoré majú priemer 30 mikrónov. Zahmlievací systém je ekonomicky nenáročný na prevádzku,“ uzavrel Hamráček.

Levočská púť prilákala množstvo ľudí. Fotky z nej nájdete v našej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: V Levoči sa konala každoročná Mariánska púť
13
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM