Aktualizované Správy

Mimoriadna situácia v Levoči: Zosunutý svah, ohrozený prístup do mestských častí!

Mesto Levoča vyhlásilo v pondelok mimoriadnu situáciu pre zosuv svahu.

Ilustračný obrázok k článku Mimoriadna situácia v Levoči: Zosunutý svah, ohrozený prístup do mestských častí!
5
Galéria
Zdroj: mesto Levoča

Ten poškodil cestu, vodovodné potrubie a obyvatelia Levoče tak prišli o jeden zo svojich zdrojov pitnej vody. Informovalo o tom mesto na svojej sociálnej sieti s tým, že hrozí ďalší zosuv svahu a prepadnutie sa vozovky.

Na ceste III/3225 Levoča – Závada bol zistený zosuv svahu v dĺžke 50 metrov. Danou situáciou je ohrozený prístup do obývaných mestských častí Levočská Dolina, Závada, Fedorkin jarok a Levočské kúpele. Uvedený stav ohrozuje život, zdravie, majetok ľudí a zásobovanie vodou,“ uvádza mesto.

Samospráva dodáva, že je ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Je potrebné prijať urýchlené opatrenia stavebného charakteru k stabilizácii svahu, cestného telesa a obnove funkčnosti vodovodného potrubia. „Na mieste boli vykonané predbežné opatrenia a to zabezpečenie miesta, zníženie rýchlosti v danom úseku ako aj regulácia dopravy,“ dopĺňa radnica.

Mesto Levoča vyhlásilo mimoriadnu situáciu, čím uvoľnilo ruky Správe a údržbe ciest (SÚC) Prešovského samosprávneho kraja, oblasť Poprad. Im táto cesta patrí a spravujú ju. SÚC teraz môže bezodkladne prikročiť k opravám cesty aj potrubia,“ vysvetlila Lucia Babejová z útvaru hlavného kontrolóra Mestského úradu v Levoči.

Podľa nej obchádzková trasa nie je chystaná. Cesta má v dotknutom úseku zúžený jazdný pruh, ktorý je prejazdný z oboch strán. V úseku je znížená rýchlosť.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zosun pôdy pri Levoči: Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu
5
Galéria
Zdroj: mesto Levoča
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM