Rôzne

V nemocnici prebehla ďalšia obnova: Vznikla aj nová zelená parková zóna!

Okolie nemocnice v Spišskej Novej Vsi prešlo komplexnou rekonštrukciou vstupného areálu pred hlavnou budovou. Vznikla i nová parková zóna.

Ilustračný obrázok k článku V nemocnici prebehla ďalšia obnova: Vznikla aj nová zelená parková zóna!
Zdroj: TASR

Nová parková zóna by mala plniť funkciu nemocničného námestia. Celková hodnota rekonštrukčných prác je viac ako 60 000 eur. Informoval o tom Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia, ktorého členom je aj nemocnica v Spišskej Novej Vsi.

Vyriešil sa problém

Opravou sa vyriešil problém s pôvodnou travertínovo-asfaltovou dlažbou, ktorá bola poškodená a znižovala bezpečnosť pri chôdzi najmä v daždivom počasí. Nová zámková dlažba má takmer 800 štvorcových metrov (m2).

„Nemocnica má v prvom rade poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Súčasťou liečivého prostredia je však aj celkový vzhľad jej areálu. Ten náš dlhodobo trpel práve zničenou dlažbou, ktorá sťažovala pohyb pacientom a návštevníkom,“ zdôraznila riaditeľka nemocnice Renáta Šuláková. Rovnako tu pribudli i nové lavičky. Súčasťou rekonštrukcie je aj nová zelená parková plocha s výmerou zhruba 250 m2, pričom jej dominantou sú tri javory.

„Celková rekonštrukcia prístupových plôch sa začala ešte pred začiatkom leta. Ako prvá bola dokončená dlažba a sadové úpravy vo vnútornom átriu. V októbri sa ukončila druhá vonkajšia etapa. Celková hodnota tejto investície predstavuje sumu vyše 60 000 eur,“ povedal Kráľ.

Ďalší projekt

Ďalším projektom, ktorý sa zameriava na skultúrnenie nemocničných priestorov v novoveskej nemocnici, je prestavba hlavného vestibulu.

„Po vybudovaní novej recepcie v priebehu roku 2015 by sme radi dokončili začatú rekonštrukciu priestorov hlavného vestibulu. Odstránením pôvodného tmavého dreveného obkladu a výmenou osvetlenia chceme docieliť krajší presvetlený priestor, ktorý by mal v návštevníkoch vzbudzovať oveľa lepší prvý dojem ako dnes,“ doplnila Šuláková. Rekonštrukciou prechádzajú aj pacientske izby na oddelení neurológie a sociálne zariadenia na internom oddelení.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM