Futbal Rôzne

V pláne je ďalšia obnova futbalového štadióna v Spišskej: Pozrite si predbežné vizualizácie

V pláne je ďalšia rekonštrukcia futbalového štadióna v Spišskej. Na predbežných vizualizáciách si môžete pozrieť, ako by mohol vyzerať.

Ilustračný obrázok k článku V pláne je ďalšia obnova futbalového štadióna v Spišskej: Pozrite si predbežné vizualizácie
9
Galéria
Zdroj: STEZ - Spišská Nová Ves

Ako sme vás už pred časom na našom spravodajskom portáli informovali, vláda rozhodla, že štát podporí aj obnovu futbalového štadiónu v Spišskej Novej Vsi. Spišská tak získala trištvrte milióna eur na rekonštrukciu futbalového štadióna.

„V prvom polroku 2018 plánujeme dokončiť projektové práce a následne po konečnom rozpočtovom spočítaní nákladov na celkovú modernizáciu futbalového štadióna, predložíme návrh na schválenie mestskému zastupiteľstvu a pripravíme zmluvu so Slovenským futbalovým zväzom,“ priblížil riaditeľ Správy telovýchovných zariadení (STEZ) Ján Magdoško.

Zároveň však doplnil, že uvedená čiastka navrhnutá Slovenským futbalovým zväzom a schválená vládou ( spomenutých 750 000 eur) je na požadovaný rozsah prác nepostačujúca. „Mestské zastupiteľstvo v Spišskej Novej Vsi predbežne schválilo sumu ďalších 500 tisíc eur. O celkovej výške a postupe prác podľa jednotlivých etáp rozhodne spomínané zastupiteľstvo v druhej polovici roka 2018,“uviedol riaditeľ STEZ-u s tým, že schválená výška z rozpočtu mesta bude mať vplyv na plánovanú likvidáciu takzvaného oválu, postavenie tribúny na severnej strane a za bránkami na ihrisku, ako aj ukončenie celej rekonštrukcie.

Riaditeľ STEZ-u pripomenul, že na futbalovom štadióne v Spišskej Novej Vsi prebehli rekonštrukčné práce aj cez leto. Počas mesiacov jún až august boli totiž zrekonštruované šatne hostí, domácich, rozhodcov, delegátov a ošetrovňa, tak aby vyhovovali Smernici Slovenského futbalového zväzu (SFZ) pre štadióny, kde sa hrá 2. liga.

Predbežné vizualizácie chystanej obnovy futbalového štadióna v Spišskej si môžete pozrieť v našej priloženej fotogalérii.

Predbežné VIZUALIZÁCIE: Takto by mohol vyzerať štadión v Spišskej po obnove
9
Galéria
Zdroj: STEZ - Spišská Nová Ves
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM