Rôzne

V Spišskej Novej Vsi veľkonočné trhy nebudú, ale... odškočiť si môžete k susedom!

S blížiacou sa Veľkou nocou súvisia aj veľkonočné trhy. V Spišskej síce takéto trhy nebudú, ale v neďalekej Rožňave sú už v plnom prúde. Pozrite si čo všetko tam môžete zažiť...

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej Novej Vsi veľkonočné trhy nebudú, ale... odškočiť si môžete k susedom!
Zdroj: TASR

Spišské trhy majú v Spišskej Novej Vsi niekoľkoročnú tradíciu. Na veľkonočné trhy si však budete musieť zájsť do susednej Rožňavy.V Rožňave sa koná už piaty ročník veľkonočných trhov a dôvodom organizácie tohto podujatia je podľa Zuzany Mazanovej z mestského úradu hlavne zachovanie zvykov.

Ako ďalej uviedla, na Veľkonočných trhoch čaká tento rok návštevníka zaujímavý kultúrny program spojený s predajom rôzneho remeselníckeho, ale aj spotrebného tovaru. Na Rožňavskom námestí sú pre vás pripravené aj tvorivé dielne či dobrá nálada za sprievodu ľudovej hudby. Kompletný program veľkonočných trhov v Rožňave si môžete pozrieť tu.

Priamo na námestí však bude prebiehať v piatok aj pravá slovenská zabíjačka.Pred očami návštevníkov sa budú vyrábať tie najchutnejšie dobroty.Výrobky zo zabíjačky budú mať možnosť návštevníci priamo na aj mieste ochutnať a následne si ich aj zakúpiť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM