JAB Iné športy

V Spišskej odštartovali extrémne preteky: Na štart sa postavilo takmer 200 cyklistov

Takmer dvesto odhodlaných pretekárov sa zišlo ráno pred športovou halou, aby zabojovali na bicykli s malebnou prírodou Spiša aj na hranici svojich možností.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej odštartovali extrémne preteky: Na štart sa postavilo takmer 200 cyklistov
10
Galéria

Už šiesty ročník náročných pretekov – Spišských 333 EXTREME – odštartoval v piatok ráno v Spišskej Novej Vsi. Na štart sa postavilo takmer 200 nadšencov horskej cyklistiky, ktorí už v týchto chvíľach zdolávajú náročné trate.

Zdroj: Dnes24.sk

Krásne výhľady

Ako povedal riaditeľ podujatia Pavol Bečarik, tieto preteky sú výnimočné tým, že sú jediné, kde treba počas jedného dňa zdolať 333 kilometrov s prevýšením až 8000 metrov na danej náročnej trati. „ Pre tých, ktorí si netrúfnu, máme pripravenú kratšiu 222 kilometrov dlhú trať a tohtoročnou novinkou je najľahšia trať, ktorá má 111 kilometrov,“ ozrejmil.

Ako doplnil, pretekárov každým rokom pribúda a na štarte okrem cyklistov z rôznych častí Slovenska boli aj pretekári z Česka. Okrem náročnej trate však čaká na cyklistov zaujímavý okruh s peknými výhľadmi. „Trať je vedená cez celý Slovenský raj až na Galmus, okolo Spišského hradu a z Levočského pohoria sú nádherné výhľady aj na Vysoké Tatry a celý región Spiša,“ opísal.

Nováčikovia aj skalní

Pravidelným účastníkom pretekov je aj Novovešťan Daniel a ako pre Spišskú 24 prezradil, je to pre neho udalosť roka, na ktorú sa pripravuje nielen fyzicky, ale aj psychicky. Keďže jeho štartovné číslo je jedna, boli sme zvedaví, či to číslo zodpovedá aj jeho cieľu? „Jasné, že by som chcel vyhrať, len je tu z roka na rok vyššia konkurencia a aj minuloročný víťaz, čo je už iná liga. Minulý rok som mal štartovné číslo dva a bol som jedenásty. Tento rok uvidíme, ako to dopadne,“ povedal.

Prvýkrát sa na štart postavila aj Barbora zo Svitu, ktorá si vybrala tohtoročnú novinku a to trať dlhú 111 kilometrov. „Prišla som si vybojovať svoj vlastný boj na skrátenej trati. Chcela som to vyskúšať, zažiť ten adrenalín a dokázať, že na to mám,“ prezradila dôvody svojej účasti.

Na hlavnej a najnáročnejšej trati už štyrikrát exceloval Peter Benko z Popradu. Tento rok sa na štart postavil znova. Tentoraz však prišiel aj s dcérou, ktorá si to vyskúša na skrátenej trati. Zaujímalo nás, čím ho lákajú tieto preteky aj či sa opäť chystá získať zlato. „Chodím sem rád, lebo je tu dobrá atmosféra. Skôr to vnímam ako taký rodinný pretek v peknej prírode a človek si to užije viac ako na iných pretekoch. Víťazstvo vždy závisí od trate aj od počasia. Nič sa nestane, keď nebudem prvý,“ uviedol štvornásobný víťaz.

FOTOGALÉRIA: V našom meste odštartovali vskutku náročné preteky
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM