JAB Samospráva

V Spišskej prebehlo ustanovujúce zastupiteľstvo: Primátor aj poslanci zložili sľub

Slávnostným zložením sľubu sa v pondelok ujal svojej funkcie nový primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik. Sľub zložilo aj 17 mestských poslancov.

Zdroj: Dnes24.sk

V pondelok dopoludnia prebehlo v Spišskej Novej Vsi ustanovujúce mestské zastupiteľstvo. Slávnosť sa konala v obradnej sieni Radnice za účasti predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku a primátorov či starostov z nášho regiónu.

Slávnostné zastupiteľstvo otvoril teraz už bývalý primátor nášho mesta Ján Volný, ktorý zároveň poďakoval všetkým prítomným za spoluprácu a podporu počas 12 rokov, keď bol hlavou mesta a zaprial novému primátorovi ako aj poslancom, aby bolo ďalšie volebné obdobie ešte úspešnejšie ako tomu bolo doteraz. „Verím, že všetci budeme pracovať v prospech občanov nášho mesta,“ doplnil.

Po oboznámení s výsledkami volieb zložil nový primátor sľub a rovnako tak aj 17 poslancov nového mestského zastupiteľstva. Dvaja poslanci sa z ustanovujúceho zastupiteľstva ospravedlnili. Tí zložia sľuby na najbližšom mestskom zastupiteľstve. Po zložení sľubov určili sobášiacich poslancov na najbližšie štyri roky ako aj poslancov, ktorí budú zodpovední za zvolávanie a vedenie mestského zastupiteľstva v prípade, ak ho nebude môcť zvolať primátor ani viceprimátor. Poverenie dostali Ján Volný a Jozef Gonda.

Slávnostné zastupiteľstvo ukončil svojím príhovorom nový primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik. Nás však zaujímali aj jeho prvé pocity po zložení sľubu. „Priznám sa, že jedna vec je uchádzať sa o hlasy voličov, robiť kampaň ako aj byť úspešný vo voľbách, ale ďalšia vec je zložiť sľub, kedy som si uvedomil, že to je skutočne o tom, že človek nie len rozpráva, ale, že tie sľuby musí aj splniť. Je to pocit zodpovednosti a túto funkciu s pokorou prijímam. Pred nami je strašne veľa roboty, no verím, že všetko, čo sme vo volebnom programe predstavovali sa nám spolu s poslancami podarí úspešne splniť,“ povedal nový primátor.

Skladanie sľubu primátora Spišskej Novej Vsi ako aj poslancov si môžete pozrieť na fotkách aj videu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V OBRAZOCH: V Spišskej sa uskutočnilo ustanovujúce mestské zastupiteľstvo
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM