Miroslav Pomajdík Správy

Masová migrácia už začala: Štvrtkové InterCity vlaky sú úplne obsadené!

Sú tu sviatky a s nimi sú spojené aj veľké presuny ľudí. Dnešné vlakové spojenia hlásia ešte voľné miesta. Keď chcete cestovať vo štvrtok s vlakmi InterCity a nemáte ešte kúpený lístok, tak na to rýchlo zabudnite, lebo sú už beznádejne vypredané.

Železnice v týchto dňoch posilnili spoje o 13 mimoriadnych vlakov. Zvýšenie kapacity na prepravu cestujúcich riešia aj pripojením ďalších 188 vozňov k súpravám. V ďalších štvrtkových vlakových spojoch to bude tiež veľmi veselé. „Vypredané sú aj miestenky v 2. triede v rýchliku Čingov, ktorý odchádza z Bratislavy o 7.53 h a v rýchliku Dargov s odchodom o 9.53 h. Piatkové IC vlaky s odchodmi o 13.33 h a 17.33 h sú ešte voľné,“ informovala riaditeľka odboru komunikácie ZSSK Slavomíra Šubrtová. Na ostatné vlaky ešte lístky kúpite.

Posilnili aj autobusové spoje

Autobusové spoločnosti pociťujú taktiež zvýšený tlak cestujúcich, ktorý riešia zaradzovaním mimoriadnych spojov. Najhoršie to bude dnes a vo štvrtok. Autobusové spoje na východ sú už skoro vypredané. „Nadnes je už problém kúpiť cestovný lístok smerom na východ,“ zhodnotila hovorkyňa dopravcu Slovak Lines Eva Vozárová. Cestovné lístky na štvrtok sú ešte v predaji. Lístky na medzinárodné autobusy z oboch smerov do Londýna, Rotterdamu a Paríža sú už prakticky vypredané.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM