Kultúra

Viete o nich? Akcie tohto týždňa v Spišskej a okolí, na ktorých by ste nemali chýbať

Je tu nový aprílový týždeň. A aké akcie v Spišskej Novej Vsi a okolí ponúkne? Vybrali sme tie, na ktorých by ste podľa nás nemali chýbať.

Ilustračný obrázok k článku Viete o nich? Akcie tohto týždňa v Spišskej a okolí, na ktorých by ste nemali chýbať
Zdroj: Dnes24.sk

Richard Rikkon a talenty Spišskej Novej Vsi

15. apríla 2019 o 17:00, koncertná sála Reduty

Základná umelecká škola Spišská Nová Ves pripravila v koncertnej sále Reduty slávnostný umelecký koncert žiakov školy s popredným slovenským klaviristom Richardom Rikkonom. Koncert moderuje Karol Farkašovský.

Veľkonočné vajíčko inak

16. apríla 2019 o 10:00,­Spišské osvetové stredisko

Workshop určený pre deti 1. stupňa základných škôl. Náplňou podujatia bude maľovanie vajíčok netradičným spôsobom. Pomocou graffiti fixiek a lakových popisovačov si deti vytvoria originálne veľkonočné vajíčka. Účastníkmi budú vopred prihlásené ZŠ.

Z každej látky kúsok

16. apríla 2019 o 15:30, Materské centrum Dietka

V materskom centre Dietka nájdete v utorok popoludní predajnú výstavu rôznych výrobkov. Budú tam ručne šité výrobky na hranie, pre domácnosť, za odmenu, pre potešenie, len tak a hlavne pre každého (hračky, dekorácie, prestierania, obaly na knihy, peňaženky, dekoratívne obliečky.) Vstup voľný. 

Veľká noc v Alex parku

17. apríla 2019 od 17:00, Alex park

Animačný program v duchu veľkonočných tradícií si môžu v strede týždňa užiť aj tí najmenší. Pletenie korbáčov, maľovanie a hľadanie veľkonočných vajíčok , maľovanie na tvár či balónové kreácie budú pripravené v Alex parku. Nebude chýbať ani folklórne vystúpenie ako aj mini disco s maskotom Alexom

Hellboy

18. apríla 2019 o 19:00, kino Mier

Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu.

Veľkonočný výstup na Matku Božiu

20. apríla 2019 o 8:20, autobusová zastávka pred Poľovníkom Novoveská Huta

Odbor Klubu slovenských turistov AC Lokomotíva Bane Spišská Nová Ves pripravil pre turistov a milovníkov prírody Veľkonočný výstup na Matku Božiu na trase: Novoveská Huta – sedlo Vúrec – Medvedia hlava (903 m n. m.) – Matka Božia (906 m n. m.) – Košiarny briežok – Spišská Nová Ves.

Vahh no khyl – vernisáž a skejt session

20. apríla 2019 od 13:00 Galéria Búdka - skejtpark

Vernisáž výstavy „Vahh no khyl“ Jonneho Väisänena, skejťáka a umelca z Fínska, ktorý štvrtým rokom študuje v Prahe. Za tie roky chodí domov len občas na prázdniny, od domácej skejtovej komunity sa postupne odtrháva a pripája sa k tej pražskej. V Búdke vystaví fotky z Fínska z týchto posledných rokov, kedy jeho starší kamoši prestávajú skejtovať, mladších skejťákov nepozná, no napriek tomu jazdí a všetko zachytáva na svoj malý analógový foťáčik. Súčasťou bude celodenná skejt session a BEST TRICKY za vecné ceny. 

Flut

21. apríl 2019 o 17:00, ZáZeMie

Počas Veľkonočnej nedele zavíta do Komunitnej záhrady – Zázračné zelené miesto, na sídlisku Mier hudobný hosť z Nemecka. Vychutnať si na čerstvom vzduchu môžete kompletne akustický family-friendly koncert kapely Flut. Okrem hudby sa môžete tešiť aj na chutné občerstvenie.

Hľadá sa Yeti

21. apríla o 17:00, kino Mier

Aj pre najmenších je pripravená vo veľkonočné popoludnie rozprávku v kine Mier. Charizmatický bádateľ Lionel Frost sa rozhodne vypátrať legendárneho Y­etiho. Na jeho prekvapenie vie Yeti nie len rozprávať, ale je osamelý a chýba mu rodina. Spolu sa tak vydajú na dobrodružnú cestu za nájdením Yetiho vzdialených príbuzných.

Počas víkendu pomáhali v zoo dobrovoľníci. Fotky z tejto milej akcie nájdete v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zaslúžia si palec hore: Takto desiatky ľudí pomohli novoveskej zoo
15
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM