Marie Melníková Krimi

Vyše 2500 ľudí sa zapojilo do kampane modlitieb a pôstu za parlamentné voľby

Vyše 2500 ľudí sa zapojilo do 40-dňovej kampane modlitieb a pôstu za parlamentné voľby. Mnohí Slováci vstúpili do projektu aj bez registrácie, takže počet účastníkov bol v skutočnosti oveľa vyšší, informovala dnes Tlačová kancelária Konferencie bisk

„Naším cieľom bolo modliť a postiť sa, pretože chceme, aby sa k moci dostali múdri, zodpovední a hodnotovo založení politici,“ uviedol Peter Broz, zodpovedný za projekt, ktorý vyvrcholí v deň volieb, teda 10. marca. Ako ďalej povedal, len cez sociálne siete organizátori oslovili okolo 12.000 ľudí. Iniciátori pozývajú aj ďalších, aby obetovali modlitbu alebo pôst za voľby. Súčasne pripomínajú, že dňom volieb sa kampaň nekončí, lebo po voľbách pripravujú ďalšie modlitby za Slovensko.

Kampaň pripravili dobrovoľníci zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM), ktoré pôsobí ako občianske združenie už od roku 1990. V súčasnosti združuje takmer 8000 mladých ľudí vo viac ako 500 spoločenstvách po celom Slovensku. Každoročne pripravuje viacero celoslovenských projektov pre mladých ľudí.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM