Miroslav Pomajdík Správy

Výstavba mosta pri Kurimanoch: Po tragédii sa opäť pracuje naplno, takto to tam vyzerá

Na neslávne známom rozostavanom diaľničnom moste, pri ktorého zrútení minulý rok zahynuli štyria robotníci sú práce opäť v plnom prúde. Tie boli zastavené, kvôli vyšetrovaniu nehody a opäť povolené v apríli tohto roku. Dokončenie mosta sa tak posunie zhruba o šesť až osem mesiacov.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba mosta pri Kurimanoch: Po tragédii sa opäť pracuje naplno, takto to tam vyzerá
Zdroj: TASR

Robotníci práve vykonávajú debnenie a stavujú výstuže. „Pracuje sa tiež na betónovaní 1. etapy pravého mosta," uviedol pre TASR hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Marcel Jánošík. Na stavbu dohliada interný dozor, no od 14. júna k nemu pribudne na základe verejnej súťaže aj externý stavebný dozor. NDS zakázala dočasne na všetkých stavbách skruž typu Weise, ktorá bola použitá pre výstavbu tohto mosta, potom čo 2. novembra zlyhala práve podperná konštrukcia, čo malo za následok pád stavby.

Celý úsek D1 Jánovce – Jablonov mal byť pôvodne dokončený do konca tohto roka a náklady na jeho realizáciu boli vyčíslené na 72 miliónov eur. Stavbu vykonáva združenie firiem Váhostav-SK a Bögl a Krýsl. „NDS uhradí zhotoviteľovi peniaze v zmysle zmluvy za skutočne vykonané práce," dodal na margo možného predraženia prác Jánošík.

Diaľničný most pri Kurimanoch
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM