Miroslav Pomajdík Správy

Začala sa súťaž Mladý murár: Mesto reprezentuje družstvo zo SOŠ v Spišskej Novej Vsi

Stredná odborná škola technická na Kukučínovej ulici v Košiciach organizuje v stredu už 3. ročník súťaže Mladý murár. Súťaž je určená pre žiakov stredných odborných škôl a zameraná je na ich praktické zručnosti. Mesto reprezentuje SOŠ v Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Začala sa súťaž Mladý murár: Mesto reprezentuje družstvo zo SOŠ v Spišskej Novej Vsi
Zdroj: TASR

„Hlavným cieľom súťaže je propagácia učebného odboru murár, ktorého absolventov je v súčasnosti na trhu práce veľmi málo. Zároveň chceme poukázať na nové murárske technológie zabezpečujúce veľmi čistý murársky proces bez zbytočného stavebného odpadu,“ povedal riaditeľ školy Ján Pituch.

Súťažiace družstvá čaká po teoretickej prezentácii murovanie obvodového múru z tehál na maltu pre tenké škáry s vynechaním okenného otvoru a uložením okenného prekladu a vnútornou omietkou. K týmto disciplínám obdržia výkresovú dokumentáciu. Dohliada sa aj na vzájomnú spoluprácu celého tímu.

Na súťaži sa dnes zúčastňujú žiaci Strednej odbornej školy (SOŠ) na Štefánikovej ulici v Bardejove, SOŠ na Jarmočnej ulici v Starej Ľubovni, SOŠ v Dobšinej, SOŠ v Kráľovskom Chlmci, SOŠ technickej v Prešove, SOŠ technickej v Košiciach, SOŠ v Spišskej Novej Vsi a Strednej školy stavebnej a drevospracujúcej v Ostrave – Zábřehu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM