JAB Rôzne

Zachytené objektívom: Lásku k športu pestujú aj v najväčšej škôlke v Spišskej

Rôzne športové aktivity nielen pre deti, ale aj pre rodičov. V materskej škole na Stolárskej ulici v Spišskej Novej Vsi športovali aj tí najmenší.

Ilustračný obrázok k článku Zachytené objektívom: Lásku k športu pestujú aj v najväčšej škôlke v Spišskej
19
Galéria

Zdravá rivalita, pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu sú výhody rôznych športov. Materská škola na Stolárskej ulici v Spišskej Novej Vsi sa tiež zapojila do európskeho týždňa športu.

Ako pre Spišskú 24 povedala pani učiteľka Mária Tripšanská, športové aktivity mali mať rozložené na tri dni, no vzhľadom na počasie minulý týždeň odcvičili len v telocvični a vonkajšie činnosti presunuli na slnečnejší deň.

„Minulý týždeň cvičili rodičia s deťmi v telocvični základnej školy Hutníckej. Prišlo približne dvadsať rodičov a musím ich pochváliť, lebo všetci sa zapájali a cvičili," zhodnotila p. učiteľka.

Utorkový slnečný deň praje aj pobytu vonku, a preto sa ho rozhodli využiť práve na presunuté športové aktivity. „Doobeda cvičili deti s pani učiteľkami, poobede sa zapoja aj rodičia ," priblížila s tým, že pre deti boli pripravené rôzne stanovištia.

Museli napríklad preliezať sieť, kŕmiť zvieratká loptičkami či skákať vo vreci. Vyskúšať si mohli aj súťaženie v tímoch a tí starší i preťahovanie lanom. Popoludní podľa slov p. učiteľky pribudnú ešte na školskom dvore basketbalové koše a futbalové bránky, aby sa predviedli pred svojimi deťmi aj rodičia.

„Chceme touto akciou viesť deti k pravidelnému pohybu zapojiť rodičov, aby sa hrali a cvičili so svojimi deťmi a aby s nimi strávili v dnešnej uponáhľanej dobe aj trošku viac času," uzavrela p. učiteľka.

Ako to prebiehalo si môžete pozrieť aj našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Športové aktivity zaujali aj tých najmenších
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM