Správy Samospráva

Že ich hanba nefackuje! Vandali sa TAKTO vybúrili na ešte neotvorenom ihrisku, FOTO

Športový areál v Krompachoch, na ktorom mesto finišuje s prácami na jeho obnove, ešte ani neslúžil svojmu účelu a už ho poškodili vandali.

Ilustračný obrázok k článku Že ich hanba nefackuje! Vandali sa TAKTO vybúrili na ešte neotvorenom ihrisku, FOTO
9
Galéria
Zdroj: mesto Krompachy

Slávnostné otvorenie areálu mesto naplánovalo na piatok 16. júla. Vandali však na športovisku úradovali už v predstihu. Na troch miestach urobili diery v plote. Dnes24 o tom informuje Mária Šimoňáková z Mestského úradu v Krompachoch.

Mesto Krompachy ešte v roku 2018 podpísalo zmluvu s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Krompachy boli úspešné v získaní nenávratného finančného príspevku (NFP) na financovanie projektu Zabudovanie prvkov zelenej infraštruktúry v meste Krompachy. Celková hodnota stavby na Maurerovej ulici je vo výške 390-tisíc eur,“ konkretizuje Šimoňáková.

Vandali sa predviedli

Ako však v zapätí dodáva, vandali pletivo poškodili smerom od svahu pod bytovkami na Maurerovej ulici. „Mesto dalo diery v plote okamžite opraviť, vedenie mesta má však obavy, že poškodzovanie oplotenia areálu sa bude opakovať,“ hovorí ďalej.

Bonusom je podľa Šimoňákovej protihluková stena vystavaná kombináciou gabiónov (drôtené siete plnené kamenivom) a osadených črepníkov s rastlinami.

Nechýba zeleň

Stena by mala navyše pomôcť znížiť hluk aj prašnosť. Areál pozostáva zo štyroch zón s ihriskami, oddychovou a detskou zónou, kultúrno – spoločenskú časť uzatvára malý amfiteáter.

Na priestranstve je vysadených 83 stromov a takmer dve tisícky popínavých rastlín. Na oddych je pripravených 21 lavičiek.

Pribudne wifi aj kamery

Celý je osvetlený novým verejným osvetlením. Na projekt rekonštrukcie športoviska nadväzuje aj ďalší projekt pod názvom Wifi pre Teba. V ňom sa do budúcna počíta s pokrytím celého športoviska vysokorýchlostným internetom.

Mesto na akciu vandalov okamžite zareagovalo. „Vynovené športovisko budú snímať kamery. Tie by mali zabrániť tomu, aby sa areál nestal terčom opakovaného vandalizmu. Bude mať aj správcu, ktorý dohliadne na poriadok,“ dodáva na záver Mária Šimoňáková z Mestského úradu v Krompachoch.

Obrazom: Ihrisko sa len chystajú otvoriť a už sa tu realizovali vandali
9
Galéria
Zdroj: mesto Krompachy

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM