Opitý muž v dome napadol ženu a deti, prokuratúra navrhla väzbu

K rodinnej dráme došlo v sobotu (9.6.) večer v rodinnom dome v obci Kalša v okrese Košice-okolie. Prokurátor ho chce vidieť za mrežami.

Ilustračný obrázok k článku Opitý muž v dome napadol ženu a deti, prokuratúra navrhla väzbu
Zdroj: TASR

Pod vplyvom alkoholu 34-ročný muž podľa polície niekoľkokrát fyzicky napadol, slovne sa vyhrážal a nožom ohrozoval 35-ročnú ženu, pričom bezdôvodne mal napadnúť aj dve jej maloleté deti.

„V uvedenú dobu muž tieto osoby násilím odviedol do domu, kde ich zadržiaval. Po príchode na miesto bol hliadkami vyzvaný na súčinnosť, avšak na výzvy zasahujúcich hliadok nikto nereagoval. Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie, že je ohrozený život a zdravie osôb, bolo v zmysle zákona rozhodnuté o vstupe do obydlia a príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice násilne vnikli do priestorov rodinného domu, kde boli nájdené všetky osoby,“ uviedla v pondelok k prípadu košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Muž bol podľa jej slov voči zakročujúcim hliadkam agresívny, nereagoval ani na opakované výzvy, kládol aktívny odpor a pokúšal sa o útek, preto boli voči nemu použité donucovacie prostriedky.

Na miesto bolo privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá poškodenú ženu previezla na vyšetrenia do nemocnice. Počas vykonávania potrebných procesných úkonov bolo zistené, že muž bol v uplynulých rokoch právoplatne odsúdený za niekoľko, a to aj násilných prečinov.

Muža podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,40 mg/l alkoholu v dychu (0,83 promile). Polícia ho obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Umiestnený bol do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie.

„V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ uviedla Ivanová.

Obvinený 34-ročný muž podľa polície v sobotu 9. júna večer v rodinnom dome v Kalši niekoľkokrát fyzicky napadol, vyhrážal sa a nožom ohrozoval 35-ročnú ženu, pričom bezdôvodne mal napadnúť aj dve jej maloleté deti.

„Dôvodom väzby je obava, že obvinený by na slobode pokračoval v trestnej činnosti,“ informoval TASR v utorok hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR