Eva Mikulová Krimi

Opitý vodič nezastavil na výzvu policajtov a nabúral do služobného auta

Zo zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinil 33-ročného muža z okresu Košice okolie.

Ilustračný obrázok k článku Opitý vodič nezastavil na výzvu policajtov a nabúral do služobného auta
Zdroj: Dnes24.sk

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach zo zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinil 33-ročného muža z okresu Košice okolie.

„Obvinený muž v sobotu 11. augusta krátko pred 22.30 hodinou ako vodič vozidla zn. Škoda Octavia nereagoval na výzvy príslušníkov Policajného zboru na zastavenie vozidla. Pri cúvaní poškodil služobné motorové vozidlo a ohrozil jedného z členov hliadky Policajného zboru, a aj napriek tomu ďalej pokračoval v jazde. V mestskej časti Košice Sever nezvládol riadenie a s vozidlom zišiel z vozovky,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

K zraneniu osôb nedošlo, predbežná škoda na vozidlách bola vyčíslená na 2.000 eur. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,66 mg/l alkoholu v dychu (1,38 promile).

Muž bol po skutku po vykonaní procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia a po súhlase prokurátora bol v nedeľu 12. augusta prepustený na slobodu.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM