Lenka Fedorová Rôzne

Oprava mosta Ružín: Aká je aktuálna situácia?

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) si posvietil na splnenie podmienok použitia postupu priameho rokovacieho konania. O výsledku informoval hovorca Ján Mažgút.

Ilustračný obrázok k článku Oprava mosta Ružín: Aká je aktuálna situácia?
Zdroj: TASR

Pri výbere zhotoviteľa na rekonštrukciu mosta nad vodnou nádržou Ružín Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nezistil porušenie zákona o verejnom obstarávaní, ktoré by malo vplyv na výsledok verejného obstarávania.

„Úrad pre verejné obstarávanie zastavil konanie o preskúmanie úkonov kontrolovaného pred uzavretím zmluvy začaté z vlastného podnetu úradu,“ informoval hovorca ÚVO Ján Mažgút.

V predmetnom konaní ÚVO posudzoval splnenie podmienok použitia postupu priameho rokovacieho konania. Pre mimoriadnu situáciu v procese výberu Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) oslovila tri firmy, ktoré predložili cenové ponuky. Išlo o spoločnosti so skúsenosťami s budovaním mostov – Inžinierske stavby, a.s., EUROVIA SK, a.s., a STRABAG, s.r.o.

Podľa hovorkyne KSK Zuzany Bobrikovej Správa ciest KSK dostala písomné rozhodnutie ÚVO dnes. „Pre Košický kraj a hlavne pre obyvateľov dotknutého regiónu je to veľmi priaznivá a veľmi netrpezlivo očakávaná správa,“ uviedla. Na základe rozhodnutia bude môcť Správa ciest KSK pokračovať v procese verejného obstarávania formou priameho rokovacieho konania.

„Riaditeľ Správy ciest KSK zvolá výberovú komisiu, ktorá otvorí obálky s cenovými ponukami troch oslovených firiem. S víťazným zhotoviteľom bude podpísaná zmluva. O presnejších termínoch odovzdania staveniska, predpokladanom začiatku a konci rekonštrukcie, ako aj o cene bude možné hovoriť po tom, ako bude známy víťaz súťaže,“ uviedla Bobriková.

Podľa pôvodných predpokladov sa mala zmluva s víťazom obstarávania podpísať už v marci. Predstavitelia KSK hovorili o zámere realizovať dielo do konca tohto roku. Odhad nákladov na stavbu je 8,5 milióna eur.

Riešením rekonštrukcie v spracovanej štúdii pre KSK je výstavba kompozitného mosta nad pôvodnou mostnou konštrukciou. Každá z oslovených firiem zároveň navrhla vlastné technické riešenie.

Vlastníkom mosta nad Ružínom v okrese Košice-okolie je KSK. Vzhľadom na havarijný stav ho pre automobilovú dopravu uzatvorili 24. decembra 2016, čo skomplikovalo dopravné spojenie okresov Spišská Nová Ves a Gelnica s krajským mestom.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM