Katarína Oravská Krimi

Otrasný čin tínedžerov: Muža v jeho dome bili rukami a palicami po celom tele!

Otrasné! Tínedžeri León (19), Patrik (16) a Erik (14) podľa polície napadli dôchodcu (74), dobili a okradli ho v jeho vlastnom dome.

Ilustračný obrázok k článku Otrasný čin tínedžerov: Muža v jeho dome bili rukami a palicami po celom tele!
Zdroj: TASR

Príslušníci kriminálnej polície Okresného riaditeľstva v priebehu 24-hodín vypátrali a zo spáchania zločinu lúpeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinili trojicu Jasovčanov. Uviedol to hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice Alexander Szabó. Podľa krajského policajného hovorcu, León (19), s Patrikom (16) a Erikom (14) ešte v stredu v noci okolo 01.30 hodine na Potočnej ulici v obci Jasov, vošli do dvora obývaného rodinného domu.

„Majiteľ domu (74) sa na pohyb osôb na dvore zobudil. Následne vstal a odomkol vchodové dvere. V tom na neho fyzicky zaútočil jeden z obvinených a drevenou palicou dôchodcu úderom do hlavy zrazil k zemi. Na dôchodcu po páde na zem následne zaútočili všetci traja, bili ho palicami a rukami po celom tele,“ opísal Szabó.

Ako košický policajný hovorca pokračoval, potom zo spálne odcudzili finančnú hotovosť 120 eur, rádiobudík a televízor a z miesta ušli. „Poškodenému dôchodcovi spôsobili zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní a krádežou škodu za viac ako 440 eur,“ povedal Szabó.

Dvaja obvinení skončili v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie, tretí (najmladší) je trestne stíhaný na slobode. „Za tento skutok im hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu,“ uzavrel Szabó.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM