Tlačové správy

Plánujete detskú oslavu? Tipy (aj) pre začínajúcich rodičov

Ako len osláviť narodeniny tých najmenších členov rodiny? Sľúbili ste im párty po ukončení školského roka? Alebo si len jednoducho chcú zavolať svojich kamošov k vám domov? Nuž, tiché posedenie pri dobrom jedle v kvalitnej reštaurácii by potešilo asi len dospelých.

Ilustračný obrázok k článku Plánujete detskú oslavu? Tipy (aj) pre začínajúcich rodičov
Zdroj: freepik.com

Nemáte veľmi na výber, čaká vás detská oslava! Máte z toho mierne pocity stresu? Áno, ten k tomu patrí tiež.

Máte záhradu? Využite ju!

Pohár, z ktorého deti čerpajú energiu, musí byť bezodný, že? Pokiaľ aj vy máte doma malé perpetuum mobile, ideálne miesto detského žúru bude určite niekde vonku. Ani si neviete predstaviť, aké máte šťastie, ak ste vlastníkom veľkej alebo aspoň priemernej záhrady. Je to chránený, ohraničený priestor na čerstvom vzduchu, kde nehrozí rozbitie lustra, zašliapnutie čokoládovej torty do koberca, ale ani nebezpečie hrozivej otázky: „A teraz čo máme robiť?“

Zdroj: freepik.com

Ďalšou výhodou exteriéru je to, že sa nemusíte až tak starať o výzdobu. Ak by vám nestačila „dekorácia prírody“, zopár farebných stužiek a balónov na stromoch ju určite oživia.

Ponúknite niečo chutné. Ale hlavne pekné

Menu je zvyčajne zásadnou otázkou, pre mnohých rodičov až problémom pri organizácií detskej párty. Čo jedia, čo nejedia, čo pijú, čo nepijú, či má niekto nejaké alergie alebo špecifické stravovacie návyky. Samozrejme, je podstatné, aby ste im ponúkli niečo zdravé, ale ak chcete mať stopercentný úspech, nech je to aj pekné a vtipné. Usmievavé chlebíčky sú pre detské jazýčky a žalúdky určite príťažlivejšie ako nudné jednohubky. Môžete vsadiť aj na klasiky, ktoré väčšina detí miluje: pizza, hranolky, čokoládový koláč. Mnohé reštaurácie alebo donáškové služby ponúkajú aj ich zdravé alternatívy, respektíve môžete tieto jedlá pripraviť aj doma. Dávajte pozor s cukrom a sladenými nápojmi, teda, pokiaľ nechcete mať doma nezastaviteľných malých ľudí pohybujúcich sa bleskovou rýchlosťou po celom byte.

Zdroj: freepik.com

Myslite aj na budúcnosť

Dnes, v dobe smartfónov, naozaj nie je problém zvečniť žiadnu udalosť. Ale ruku na srdce, máte medzi fotkami vo svojom mobilnom telefóne poriadok? Okrem toho, nezapamätáte si zábery urobené fotoaparátom alebo profesionálne o trošku viac? Majte na oslavu svojej ratolesti pekné spomienky aj v hmotnej forme. Požičajte si foťák s objektívom (ak teda už nemáte doma nejaký). Keď si pohľad na veselé detské tváre a bezstarostnú hru chcete uložiť v naozaj krásnej podobe, využite technické možnosti 21. storočia a zadovážte si dron. Nebojte sa, ak s podobným strojom nemáte žiadne skúsenosti, na zákazníckej linke aeromodel.sk vám veľmi radi poradia.

Bezpečnostné opatrenia sú nevyhnutné

Opýtajte sa rodičov na zdravotný stav každého dieťaťa. Potravinová intolerancia, astma, ekzém, to všetko môže narobiť poriadne šarapaty, ak o nich neviete. Nezabudnite si tieto informácie niekam aj zapísať, aby ste na nich v chaose nezabudli. Majte k dispozícii aj lekárničku s dostatočným množstvom zdravotníckych pomôcok, dezinfekčným prostriedkom a liekmi proti bolesti a horúčke.

Zdroj: freepik.com

Majte záložný plán

Na začiatok možno stačí vyhodiť do vzduchu jednu farebnú loptu alebo vypustiť farebné balóny, a týmto odštartujete veselú detskú hru na niekoľko hodín. Ale nikdy nemôžete vedieť, či sa nepokazí počasie alebo v horšom prípade aj nálada z nejakého dôvodu. Majte nejaké záložné plány. Určite neuškodí, ak pred veľkou udalosťou kúpite alebo si požičiate spoločenské hry a vyfarbovačky.

Deti sa milujú hrať na dospelých, aj to, keď im môžu pomáhať. Dajte im za úlohu vyskladať novú záhradnú uličku z farebných kamienkov alebo pozbierať opadané lístie do farebných košíkov (ktoré potom môžu aj zafarbiť alebo nalepiť na papier). Ak zúčastnení žúrky sú školáci, môžete vymyslieť aj niečo komplikovanejšie. Nosenie vody vo vedrách, sypanie piesku (alebo kľudne aj múky a cukru) do malých fľaštičiek, to všetko môže byť spúšťačom pútavej detskej hry. Pre najmenších členov dnešnej generácie bude naozaj veľmi úľavné a prospešné, keď sa budú môcť venovať aktivitám, ktoré nie sú spojené so žiadnou obrazovkou.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Vojkovsky.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie