Futbal

Plány a ciele na jar: MFK chce zabojovať o finále SP a posunúť sa vyššie v tabuľke

Futbalisti MFK Košice by sa radi v jarnej časti Corgoň ligy posunuli v tabuľke smerom nahor a pokúsili sa prekvapiť i v semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu. V tíme počas zimnej prípravy nenastali veľké pohyby hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Plány a ciele na jar: MFK chce zabojovať o finále SP a posunúť sa vyššie v tabuľke
Zdroj: TASR

Počas zimy opustili traja hráči káder, ktorý doplnil iba stredopoliar Lukáš Bajer. Situácia stále nie je jasná okolo Ondreja Dudu, o ktorého má záujem poľská Legia Varšava.

Plány MFK a ich nová posila

„Chceme zlepšiť herný prejav a posunúť sa vyššie v tabuľke. Najbližším cieľom je postup do finále SP i keď vieme, že v semifinále máme ťažkého súpera Ružomberok, ktorý je favoritom. Hrá sa však na dva zápasy a urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní,“ uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii športový riaditeľ Ivan Kozák

Tím deviateho mužstva po jesennej časti opustili traja hráči. Juraj Hovančík a Radoslav Gondoľ ukončili s klubom zmluvy a Coulibaly Diaby odišiel na ročné hosťovanie do českej Karvinej. Jediný otáznik sa vynára pri mene Ondreja Dudu. „Prestupové okno ešte stále je a Dudu už riešia najvyššie poschodia klubu, rovnako aj na poľskej strane. Rokovania prebiehajú teda na najvyššej úrovni. To, že je preradený v B-mužstve neznamená, že v prípade negatívnych rokovaní tam aj zostane,“ konštatoval I. Kozák.

K tímu sa pripojil iba český stredopoliar Lukáš Bajer, ktorý naposledy pôsobil v moldavskom FC Milsami Orhei. „Je to podobný typ ako Ondrej Duda. Je to skúsený hráč, keďže hrával európske poháre. Je silný na lopte, vie s ňou pracovať a má dobrú kopaciu techniku. Očakávam, že do hry prinesie pokoj a mladí hráči sa pri ňom upokoja. Sľubujem si od neho veľa, verím, že tu zvýši konkurenciu,“ opísal prednosti českého stredopoliara tréner Radoslav Látal.

Výkon z prípravy chcú preniesť aj do súťaže

Košičania absolvovali prípravu v dvoch blokoch, kondičnom v domácich podmienkach a hernom v Turecku. Počas tohto obdobia odohrali dovedna deväť duelov, pričom štyrikrát triumfovali, raz remizovali a štyrikrát prehrali.

„S prípravou som spokojný, v prvej časti to bolo pre chlapcov náročné a nabehali množstvo kilometrov. Pohybovali sme sa na mäkkých terénoch. Potom sme sa presunuli na herné sústredenie do Turecka, kde sme odohrali štyri duely s dobrými súpermi. Vytvorili sme deväťčlenný základ a potom som ho už iba dopĺňal. Chcem nadviazať na tieto výkony, ktoré sme predvádzali s kvalitnými súpermi v Turecku. S hrou som bol spokojný a potrebujeme, aby ju chlapci preniesli aj do ligových stretnutí,“ uviedol Látal.

Košičania sa v prvom jarnom kole CL predstavia v sobotu 1. marca na ihrisku Dunajskej Stredy. „Sme šťastní, že sa to konečne začne, nálada je dobrá a tešíme sa. Dnes na tréningu bolo vidieť chuť i uvoľnenú náladu pred dôležitými stretnutiami. Pripravíme sa, tréneri ušijú taktiku a veríme, že za tri body. V každom zápase chceme podať čo najlepší výkon, aby sme nazbierali body a boli uvoľnenejší,“ zaželal si kapitán Peter Šinglár.

Káder MFK Košice

  • brankári: Darko Tofiloski, Matúš Ružinský
  • obrancovia: Boris Sekulič, Ľubomír Korijkov, Mikuláš Tóth, Peter Kavka, Ivan Ostojič, Peter Bašista
  • stredopoliari: Lukáš Urban, Martin Bukata, Boris Gáll, Miroslav Viazanko, Jozef Skvašík, Peter Šinglár, Lukáš Bajer, Lazar Dordevič, Tomáš Huk
  • útočníci: Oumar Diaby, Nermin Haskič, Tomáš Kubík, Erik Pačinda, Ján Novák
  • odchody: Juraj Hovančík (ukončenie zmluvy), Radoslav Gondoľ (ukončenie zmluvy), Coulibaly Diaby (hosťovanie Karviná)
  • príchody: Lukáš Bajer (FC Milsami Orhei/Mold.)

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie