Webnoviny - Rôzne

Po dvoch rokoch ukončili Slováci projekt v Mongolsku

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Po dvoch rokoch slovenská organizácia ADRA úspešne ukončila projekt rozvoja komunitného rehabilitačného centra v mongolskom Ulánbátare. „Z prostriedkov oficiálnej rozvojovej pomoci Slovenskej republiky sme nie len zabezpečili jeho rekonštrukciu a zlepšenie vybavenia pre rodiny s postihnutými deťmi, ale aj množstvo školení a kurzov pre rodičov a osvetové kampane pre verejnosť, školy a pracovníkov štátnej správy,“ píše Daniel Dräxler z organizácie na webovej stránke ADRA.

Komunitné rehabilitačné centrum slúži viac ako 200 rodinám s postihnutými deťmi v štvrti Chingeltei. Pracovníkom mimovládnej organizácie sa podarilo zrealizovať aj ďalší zámer projektu – ADRA chcela v Komunitnom rehabilitačnom centre v Ulánbátare ostať aktívna aj po ukončení projektu financovaného z prostriedkov SlovakAid. To sa im podarilo, keďže centrum odovzdali mongolskej vláde, čo by malo zabezpečiť pokračovanie jeho aktivít a ďalšieho rozvoja.

Centrum pomáhalo postihnutým deťom z Mongolska a ich rodičom už od roku 2009. Organizácii ADRA sa podarilo zrealizovať niektoré stavebné práce, ktoré uľahčujú život hendikepovaným ľuďom. V centre vytvorili bezbariérový prístup, vnútorné sociálne zariadenia a vymenili okná. Rehabilitačné centrum organizovalo množstvo podujatí zameraných na zlepšenie starostlivosti o postihnuté deti v rodinách a ich zaradenie do zdravých školských či predškolských kolektívov. Jednotlivé rodiny z centra sa tiež snažili zvyšovať svoje príjmy predajom vlastných výrobkov alebo zamestnaním sa s využitím znalostí a zručností, ktoré získali v centre.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie