Michal Lendel Krimi

Po krádeži šperkov zo záložne unikal páchateľ na bicykli: Na úteku zahodil tašku s lupom a bežal do poľa

Košickí muži zákona v pondelok popoludní expresne rýchlo zadržali podozrivého, ktorý podľa slov polície krátko predtým prepadol jednu z košických záložní na Sídlisku nad jazerom.

Ilustračný obrázok k článku Po krádeži šperkov zo záložne unikal páchateľ na bicykli: Na úteku zahodil tašku s lupom a bežal do poľa
Zdroj: Policajný zbor SR

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru Alexander Szabó, kuklou maskovaný páchateľ v pondelok okolo 15:00 hodiny vošiel do záložne s kovovou tyčou. „Ňou následne rozbil sklenené výplne vitrín, odkiaľ ukradol viac ako 120 kusov rôznych šperkov zo žltého a bieleho kovu a ušiel,“ povedal hovorca, ktorý dodal, že košickej spoločnosti spôsobil celkovú škodu vo výške približne 20 000 eur.

Šokovaná predavačka zalarmovala políciu a Operačné stredisko Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach, ktoré prijalo na tieňovú linku 158 ďalšie tri telefonické oznámenia od občanov, ktorí podľa slov Alexandra Szaba napomohli popisom páchateľa a smerom jeho úniku k jeho následnému zadržaniu, vyhlásilo pátranie.

„Policajti po páchateľovi okamžite začali pátrať a už na Golianovej ulici medzi blokmi spozorovali osobu na bicykli zodpovedajúcu popisu páchateľa. Namierila si to k nej, avšak v momente, keď ich podozrivá osoba zbadala, dala sa na útek cez ulicu Ukrajinskú smerom ku štrkovisku. Neďaleko štrkoviska muž zoskočil z bicykla, zahodil tašku s lupom a bežal do poľa. Na výzvy policajtov, aby zastavil nereagoval a bežal ďalej. Policajti ho však dobehli a spacifikovali,“ ozrejmil Szabó. Následne zaistili aj tašku s tabuľami šperkov a zadržaného muža predviedli na príslušný útvar.

Ako uviedol policajný hovorca, išlo o 19-ročného Jozefa z okresu Košice-okolie, ktorý sa k činu priznal a ktorého poverený príslušník PZ po vykonaní procesných úkonov obvinil z prečinu krádeže. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až tri roky.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM